HaberlerGündemFilistinli mülteci kız 4 yıl sonra annesine kavuştu

Filistinli mülteci kız 4 yıl sonra annesine kavuştu

Suriye'deki Yermuk Filistin Mülteci Kampı'nda yaşayan 10 yaşındaki Sündüs Ali Beşir, bir Türk yardım kuruluşunun girişimiyle 4 yıldır ayrı kaldığı annesine Atatürk Havalimanı'nda kavuştu.

Filistinli mülteci kız 4 yıl sonra annesine kavuştu

Mülteci kampında yaşayan Sündüs Ali Beşir’in annesi Halide Es-Sevdani, kötüleşen şartlar sebebiyle Şam'daki Yermuk Filistinli Mülteci Kampı'ndan ayrılmış, küçük kızı da dedesiyle birlikte kampta kalmıştı. Halide Es-Sevdani, önce Ürdün'e oradan da Türkiye'ye geçti. Kızını yanına almak için 2 kez girişimde bulunan Es-Sevdani’nin tüm girişimleri başarısız oldu.

Bunun üzerine olayı haber alan bir Türk yardım kuruluşu harekete geçti. Sündüs'ü başkent Beyrut'ta karşıladıktan sonra zaman kaybetmemek için ertesi sabah erken saatlerde Beyrut'tan İstanbul'a hareket etti. Atatürk Havalimanı’na getirilen Sündüs Ali Beşir, 4 yıldır görmediği annesine kavuştu. Kızını görünce hemen sarılan annesi, yıllar sonra kızına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu ev ziyaretlerinde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu ev ziyaretlerinde bulunduYolcu otobüsünden 4 kilo uyuşturucu çıktıYolcu otobüsünden 4 kilo uyuşturucu çıktıViranşehir'de uyuşturucu operasyonunda 2 gözaltıViranşehir'de uyuşturucu operasyonunda 2 gözaltı​Bakan Pakdemirli Diyarbakır’da baraj ile sulama tesisinin açılışını yaptı​Bakan Pakdemirli Diyarbakır’da baraj ile sulama tesisinin açılışını yaptıTürkiye'de 144 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 144 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER