HaberlerGündemEskişehir merkezli operasyonda polislerin tamamı serbest kaldı

Eskişehir merkezli operasyonda polislerin tamamı serbest kaldı

Eskişehir merkezli 12 ilde yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan ve bugün öğleden sonra tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen 2'si polis müdürü 6 polis mahkemece serbest bırakıldı.

Eskişehir merkezli operasyonda polislerin tamamı serbest kaldı

Haberin duyulması üzerine yakınları adliye önünde polislere alkışlarla destek verirken gözyaşlarına boğuldu.

Gözaltına alınan eski Eskişehir İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve eski İstihbarat Şube Müdürü Mustafa Aygün, eski İstihbarat Müdürü Mustafa Arık, Başkomiser Erhan Soydan, polis memurları Hasan Keklik, Fatih Tepebaşı ve Musa Kahraman, 1. Sulh Ceza Hakimliğinde sorgularının ardından hakim tarafından serbest bırakıldı. Böylelikle Eskişehir merkezli 28 kişinin gözaltı işlemiyle başlayan operasyonda polislerin tümü serbest kalmış oldu. Diğerleri daha önce serbest bırakılmıştı.

Polis avukatlarından Mustafa Erhan Bor, gözaltındaki polislerin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını açıkladı. Öte yandan STV'nin yapımcılarından Salih Asan da serbest kalan polislere destek için adliye önüne geldi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Habur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiHabur Sınır Kapısında binlerce kaçak sigara ve yüzlerce cep telefonu ele geçirildiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiElâzığ Valisi depremzedeleri ziyaret ettiKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilKüffar Fransız askerlerin katlettiği tesettür şehidi: Mehmet KamilŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıŞehid Mehmet Kamil ve annesi dualarla anıldıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandıDiyanet personel alımı sözlü sınav tarihi açıklandı
SIRADAKİ HABER