HaberlerGündemEski MİT Müsteşarı Muğla'da toprağa verildi

Eski MİT Müsteşarı Muğla'da toprağa verildi

Emekli Korgeneral ve eski MİT Müsteşarı Hayri Ündül, 85 yaşında hayatını kaybetti. Ündül, memleketi Muğla'da askerî törenle toprağa verildi. Ündül için Kurşunlu Cami'de cenaze töreni düzenlendi. Törene yakınlarının yanısıra Vali...

Eski MİT Müsteşarı Muğla'da toprağa verildi
Emekli Korgeneral ve eski MİT Müsteşarı Hayri Ündül, 85 yaşında hayatını kaybetti. Ündül, memleketi Muğla'da askerî törenle toprağa verildi.

Ündül için Kurşunlu Cami'de cenaze töreni düzenlendi. Törene yakınlarının yanısıra Vali Amir Çiçek, Güney Görev Grup Komutanı Tuğamiral Cihat Yaycı, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, MİT mensupları ve diğer vatandaşlar katıldı. İkindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Ündül'nün Türk bayrağına sarılı tabutu, merasim mangasınca omuzlarda taşınarak top arabasına koyuldu. Cumhuriyet Meydanı'na kadar top arabasında taşınan cenaze, ardından belediye aracıyla Eski Şehir Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

HAYRİ ÜNDÜL

Hayri Ündül, 1929 yılında Muğla'da doğdu. Harp Okulu mezunu olan Ündül, 1950 yılında asteğmen olarak katıldığı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra 1976 yılında tuğgeneralliğe yükseldi. 1976-1980 yılları arasında tuğgeneral, 1980-1985 yılları arasında tümgeneral olarak hizmet verdi. 1985 yılında korgeneral rütbesine yükselen Ündül, 7. Kolordu Komutanlığı görevine atandı. 1986 yılında MİT Müsteşarlığı görevine getirilen Hayri Ündül, 1988’e kadar bu görevde kalmasını müteakip atandığı Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarlığı'ndan emekli oldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER