HaberlerGündemESENLER'de Grup Yürüyüş Konseri

ESENLER'de Grup Yürüyüş Konseri

Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi bu Cumartesi Grup Yürüyüş'ü ağırlayacak. 20.00'de başlayacak konser herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

ESENLER'de Grup Yürüyüş Konseri

Büyükşehir Belediyesinin kültür-sanat etkinlikleri devam ediyor.

29 Kasım 14 Cumartesi  Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi Grup Yürüyüş'ü ağırlayacak. 20.00'de başlayacak konser herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

2004'ten bu yana müzik çalışmalarını sürdüren Grup Yürüyüş, 2005 yılının sonunda Umuda Yürüyüş adlı ilk albümünü yayınladı. 2009'da Adanış Günü adlı ikinci albümünü yayınlayan grubun üçüncü albümü ise 2013 yaz aylarında Hurriyya adıyla çıktı.

Henüz 28 Şubat darbesinin etkilerinin yoğun hissedildiği dönemlerde yapılan başörtüsü eylemleri ve Türkiye'de yaşanan diğer sosyal-siyasal sorunlara ilişkin etkinliklerde konserler veren Grup Yürüyüş, yanı sıra Filistin, Irak ve yakın dönemde Suriye, Mısır gibi ülkelerde yaşanan acılara ve direnişlere de şarkılarıyla tanıklık ediyor.

Duyarlılık çağrılarının yapıldığı dayanışma etkinliklerine sıklıkla katılan grup, sanatın mücadelenin içerisinde şekillenmesi gerektiğini düşünüyor. Bu doğrultuda verdiği konserlerde gerek ülkenin gerekse İslam coğrafyasının gündemini de sahneye taşıyor.

Grup Yürüyüş, 29 Kasım Cumartesi akşamı 20.00'de Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde vereceği konserde de benzer bir performans sergileyerek acılarımıza, umutlarımıza ve direnişlerimize şarkılar söyleyecek.

NASIL GİDİLİR?

Metro ile Esenlerde inilip 5 dk. yukarı Dörtyol mevkiine çıkıldığında solda trafiğe kapalı Davutpaşa yürüyüş yolu arkası  tabalelar yönlendiyor.

Adres: Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi - Nene Hatun Mah. 1. Kemal Hatipoğlu Caddesi 108. Sokak NO:4  (Davutpaşa Yürüyüş Yolu Arkası)  212 611 85 62  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER