HaberlerGündemEn Güzel Berat Kandili mesajları ve Berat kandili duası bu sayfada

En Güzel Berat Kandili mesajları ve Berat kandili duası bu sayfada

Berat Kandili Nedir? Rahmet Gecesi olarak bilinen 2016 Beraat Kandili bugün ihya edilecek? İşte En güzel Berat kandili mesajları sözleri, Berat Kandili duası yazılı (Nihat Hatipoğlu Berat Kandil Duası Videosu) ve Berat Kandili önemi, anlamı hakkında tüm detaylar.

En Güzel Berat Kandili mesajları ve Berat kandili duası bu sayfada
Allah Teâlâ bu gece af kapılarını açar; bu gecede mü`minler affa uğrarlar ve günahlarından tevbe ettikleri taktirde temizlenirler.

Bu gecede, bir yıl içinde olacak bütün işler hükme bağlanıp, ifası için Cenab-ı Hak tarafından meleklere verilir. Bu geceye has bir ibadet yoktur. Gecesini ibadet ve dua ile, gündüzünü oruçlu geçirmek güzeldir.

Berat Kandili İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Osmanlı İmparatorluğu'nda II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.

En Güzel Berat Kandili Mesajları 2016 Sayfası İçin Tıklayın!

Berat (Berâet), Arapça'da temize çıkma anlamına gelir.

Müslümanlar bu geceyi ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi olduğuna inanır. Bu konuda İslam peygamberi Hz.Muhammed'in bir hadisi vardır:

"Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz.

Berat Kandili Duası ve Nihat Hatipoğlu Berat Kandili Duası Video İzlemek İçin Tıklayın!
 
Çünkü o gece güneş batınca Allah-u Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: 'Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim' buyurur."

Ayrıca Berat gecesi, Kur'an-ı Kerim'in Levh-i Mahfûz'dan Dünya semasına toptan indirildiği gecedir. Buna "inzâl" denir. Kadir Gecesi'nde ise Peygamber'e ilk kez ve parça parça indirilmeye başlanmıştır. Buna da "tenzîl" denir.

İLGİLİ HABERLER

Kaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiKaçak sigara ve binlerce makaron ele geçirildiYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıYetim çocuklara bot ve mont yardımı yapıldıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıGaziantep'te Covid-19 tedbirlerini ihlal eden 276 kişiye para cezasıKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdiKar yağışı yerini dondurucu soğuklara bırak Ağrı'da termometreler eksi 28'i gösterdiKonya Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta memuru alacakKonya Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta memuru alacak
SIRADAKİ HABER