HaberlerGündemEGM, emniyet birimlerine ‘acil’ kodlu DHKP-C uyarısı yaptı

EGM, emniyet birimlerine ‘acil’ kodlu DHKP-C uyarısı yaptı

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın görev yaptığı Çağlayan Adliyesinde DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilmesi ve dün de İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki binasına yapılan silahlı saldırıda iki polis memurunun yaralanması sonrası Emniyet Genel Müdürlüğü(EGM), Türkiye genelinde terör örgütü DHKP-C alarmı uyarısı verdi.

EGM, emniyet birimlerine ‘acil’ kodlu DHKP-C uyarısı yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüklerine ‘acil’ koduyla bir uyarı yazısı göndererek, terör örgütü DHKP-C’nin emniyet binalarına, karakollara ve polislerin görev yaptığı alanlara silahlı ve bombalı saldırı eyleme gerçekleştirebileceği uyarısı yaptı. Söz konusu uyarı İl Emniyet Müdürlükleri tarafından, tüm birimlere ve polislere iletildi.

Polislerin, olaylara ve şüphelilere karşı duyarlı olunması istendi. Polislerin görevleri sırasında çelek yelek giymeleri istenirken, nöbetlerde ve olaylara giderken yanlarında uzun namlulu silahla gitmeleri gerektiği kaydedildi.

Bu arada emniyet birimleri de uyarı üzerine alarma geçti. Uyarı üzerine polisin 8/24 şeklindeki çalışma düzeninde de değişikliğe gidildi. Yaşanan olaylar üzerine polisin çalışma saatleri yeni bir emre kadar 12/24 olarak değiştirildi. Polislerin olaylara giderken yanlarında uzun namlulu silahlarla gitmeleri gerektiği iletildi. Bu konuda polisler tek tek uyarıldı. Eskişehir’de ise polis, 155 polis merkezinden yaptığı anonsla, nöbetçi polislerin çelik yelek giymeleri ve şüpheli kişilere ve olaylara karşı duyarlı olunması istendi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER