HaberlerGündemDiyarbakır'da, Emniyet Müdürlüğü'nden sonra cezaevine el yapımı bomba atıldı

Diyarbakır'da, Emniyet Müdürlüğü'nden sonra cezaevine el yapımı bomba atıldı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Diyarbakır E Tipi Kapılı Cezaevi'ne el yapımı bomba atıldı. Saldırıda küçük çaplı maddi hasar meydana geldi.

Diyarbakır'da, Emniyet Müdürlüğü'nden sonra cezaevine el yapımı bomba atıldı
Alınan bilgiye göre Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi'nde bulunan Diyarbakır Cezaevi'ne yüzleri kapalı 5-6 kişilik grup tarafından el yapımı bomba atıldı. Cezaevi ön nizamiyesi ile Emek Caddesi tarafındaki bahçesine düşen bombalar büyük gürültüyle patladı. Olayı gerçekleştiren kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin kaçtığı belirtildi. Bölgeye sevk edilen polis ekiplerinin, çevrede araştırma yaptığı ancak saldırganların izine rastlanmadığı öğrenildi. Cezaevine yakın bölgede bulunan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü binasına da geçen hafta el yapımı bomba atılmıştı.

UZUN NAMLULU SİLAHLARLA KUYUMCU SOYGUNU

Bu arada Bağlar ilçesi Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan bir kuyumcuya gelen üç kişi, işyerini sahibinden altınları vermesini istedi. İşyeri sahibinin direnmesi üzerine birinin bayan olduğu öğrenilen soyguncular ellerindeki uzun namlulu silahlarla kuyumcuyu yaraladı. Soyguncular ise altınları alıp kaçtı. Bölgeye gelen polis ekipleri ise çevrede araştırma yaptı ancak soyguncuların izine rastlamadı. Olay Yeri ekibinin incelemesinin ardından bölgedeki çalışmalar sonlandırıldı. Aynı cadde de iki hafta önce bir esnaf işyerinde kafasından vurularak öldürülmüş ancak failler yakalanamamıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER