HaberlerGündemDevlet Tiyatroları: ‘Ordu... Göreve’ ifadesi için işlem yapılmadı

Devlet Tiyatroları: ‘Ordu... Göreve’ ifadesi için işlem yapılmadı

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü, sanatçı Tuncer Yığcı’nın Facebook sayfasına yazdığı ‘Ordu... Göreve’ ifadesi şikayeti için işlem yapılmasına yer olmadığına karar verildiğini bildirdi. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı...

Devlet Tiyatroları: ‘Ordu... Göreve’ ifadesi için işlem yapılmadı
Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğü, sanatçı Tuncer Yığcı’nın Facebook sayfasına yazdığı ‘Ordu... Göreve’ ifadesi şikayeti için işlem yapılmasına yer olmadığına karar verildiğini bildirdi. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına sanatçı hakkında iletilen herhangi bir soruşturma bulunmadığı kaydedildi.

Devlet tiyatroları Genel Müdürlüğü’nden Ankara Devlet Tiyatrosuna bağlı sanatçı Tuncer Yığcı ile ilgili olarak bugün (26 Kasım) tarihli haberler üzerine yazılı açıklama yapıldı. Genel Müdürlüğe, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde görevli bir sanatçı tarafından 'Vücut bütünlüğünü tehdit ve hakaret' iddiasıyla Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Tuncer Yığcı hakkında şikâyet dilekçesi iletildiğine işaret edilerek, "Konu mevzuat gereği Disiplin Kurulunda görüşülmüş, dilekçe ve eklerinde yer alan gazete haberinde geçen ifadenin bulunduğu belge de dahil- belgeler nedeniyle ilgilinin savunması alınmış ancak hakkında işlem yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir. Ayrıca Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığına sanatçı hakkında iletilen herhangi bir soruşturma ise bulunmamaktadır." denildi.

FACEBOOK SAYFASINA 'ORDU... GÖREVE...' YAZMIŞTI

Ankara Ekin Tiyatrosu ile birlikte 'Söz Meclis’ten İçeri' adlı oyun için Ordu iline turneye giden Ankara Devlet tiyatrosu oyuncusu Tuncer Yığcı, kişisel Facebook hesabından fotoğraflarla birlikte 'Ordu... Göreve...' sözlerini paylaşmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER