HaberlerGündemDerya Sazak görevden alındı

Derya Sazak görevden alındı

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak görevden alındı. Sazak’ın yerine Merdan Yanardağ’ın getirildiği belirtildi.

Derya Sazak görevden alındı

Görevden alınmasını Medyatava’ya değerlendiren Derya Sazak, “Görevinize neden son verildi ve nasıl öğrendiniz? Kararı bekliyor muydunuz? Bundan sonra ne yapmayı planlıyorsunuz?” sorusuna şöyle cevap verdi: “Bu sabah cep telefonuma Durdu Özbolat'tan gelen bir mesajla görevime son verildiği bildirildi. Bu şekilde haberim oldu. Her zaman olduğu gibi gazeteye gitmek için hazırlanmıştım, ancak o mesaj üzerine gitmedim. Gelen mesajda ‘görülen lüzum üzerine’ şeklinde bir gerekçelendirme yapılıyordu. Bu cümleyi Özbolat'ın etraflıca açıklamasında yarar var.”

“Temmuz 2014'te Durdu Özbolat ve kızı Ezgi Özbolat'ın davetiyle bu gazeteye geldim.” diyen Sazak, “Yurt o dönemde tiraj sorunu olan mali sıkıntılar yaşayan bir gazeteydi. ‘Bağımsız gazetecilik yapacağız, tekrar inşa edeceğiz, yükselteceğiz’ şeklinde bir söylem olunca doğrusu ben de o heyecana katılarak geldim ve 9 ay kadar bu görevi sürdürdüm.” şeklinde konuştu. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER