HaberlerGündemDavutoğlu'na göre Kılıçdaroğlu'nun MİT suçlaması da 'paralel' işi

Davutoğlu'na göre Kılıçdaroğlu'nun MİT suçlaması da 'paralel' işi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'in CHP'yi karıştırmaya çalıştığı iddiasını eleştirerek, bu suçlamaların da 'paralel' işi olduğunu öne sürdü. Şanlıurfa'da partisinin il başkanları...

Davutoğlu'na göre Kılıçdaroğlu'nun MİT suçlaması da 'paralel' işi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT'in CHP'yi karıştırmaya çalıştığı iddiasını eleştirerek, bu suçlamaların da 'paralel' işi olduğunu öne sürdü.

Şanlıurfa'da partisinin il başkanları toplantısında, Kılıçdaroğlu'nun MİT'le ilgili açıklamalarını eleştiren Davutoğlu, bu açıklamaların da arkasında 'paralel çete'nin olduğunu öne sürdü. Davutoğlu, ''MİT Müsteşarı üzerinden milli iradeyi hesaba çekemeyenler, anlaşılan o paralel çete, Kılıçdaroğlu'na yeni bir tüyo, malzeme vererek MİT Müsteşarlığına saldırtmaya çalışıyor." iddiasında bulundu.

MİT'in son 4-5 yıl içinde köklü, yeniden yapılanmayla dış istihbaratta da kıskanılan konuma geldiğini ileri süren Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, ciddi bir delil varsa ortaya koyar. MİT de, devlet kurumlarımızın hepsi de sadece bu devlete, millete hizmet eder. Hiçbir devlet kurumumuzu bu tür iftiralara karşı korunaksız, dayanaksız bırakmayız." açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER