HaberlerGündemÇöp evin sahibinden ilginç savunma: Çöp değil kermes eşyaları

Çöp evin sahibinden ilginç savunma: Çöp değil kermes eşyaları

Bursa’da, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle mahalle sakinleri tarafından ihbar edilen Yeşilova Mahallesi’ndeki çöp ev temizlendi. Evden 3 kamyon çöp çıkartılırken, ev sahibi Nusret Altıkardeş, evdeki eşyaların hiçbirinin çöp olmadığını,...

Çöp evin sahibinden ilginç savunma: Çöp değil kermes eşyaları
Bursa’da, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle mahalle sakinleri tarafından ihbar edilen Yeşilova Mahallesi’ndeki çöp ev temizlendi. Evden 3 kamyon çöp çıkartılırken, ev sahibi Nusret Altıkardeş, evdeki eşyaların hiçbirinin çöp olmadığını, tamamını kermeslerden satın aldıklarını söyledi.

Mahalle sakinlerinin, çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle şikayette bulunduğu adrese giden Osmangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta ekipleri, içinde bir ailenin yaşadığı çöp evle karşılaştı. Yıllardır biriktirilen çöplerden dolayı kötü kokuların yayıldığı ve haşerelerin sardığı eve giren belediye ekipleri, üç odası, mutfağı ve bahçesi tamamen çöp dolu olan evi temizlemeye başladı. Yatalak hasta olan 90 yaşındaki Halise Aydın, kızı Rabiye Altıkardeş (60), damadı Nusret Altıkardeş (65) ve torunu Ahmet Altıkardeş'in (36) yaşadığı evden 3 kamyon dolusu çöp çıkartıldı. Ekipler, tamamen boşalttıkları evi ilaçlayarak dezenfekte etti. Ev sahibi Halise Aydın ve kızı 60 yaşındaki Rabiye Aydın, Osmangazi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü.

Mahalle Muhtarı Fahir Demir, Rabiye Altıkardeş’in çöplerden eşya toplayarak evde biriktirdiğini belirterek, “Yaklaşık 40 yıldır bu mahallede oturuyorlar. Aslında çok iyi insanlar ancak Rabiye Altıkardeş, sürekli çöplerden eşya toplayarak eve getiriyor. Yıllardır biriktirilen çöplerin yaydığı kötü koku ve evden çevreye yayılan haşereler, mahalle sakinlerini çok rahatsız etmeye başladı. Biz de durumu Osmangazi Belediyesi’ne bildirdik. Belediye ekipleri evi temizleyerek ilaçladı. Osmangazi Belediyesi'ne ve Başkanımız Mustafa Dündar’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“ÇÖPLERLE YAŞAMAKTAN RAHATSIZLIK DUYMUYORUZ”

Çöp toplayarak evde biriktirdiği iddia edilen Rabiye Altıkardeş’in eşi Nusret Altıkardeş, evdeki eşyaların hiçbirini çöpten toplamadıklarını, tamamını kermesten satın aldıklarını iddia etti. Altıkardeş, “Kayınvalidemin yatalak hasta olması nedeniyle evde yeterince temizlik yapamadık. Böcekler için ilaçlama yaptık ancak böcekler üremeye devam etti. Evimizdeki eşyaların hiçbiri çöp değil, hepsini kermesten satın aldık.” diye konuştu.

Evde biriken çöplerle yaşamaktan dolayı herhangi bir rahatsızlık duymadıklarını kaydeden Nusret Altıkardeş, çöp dolu mutfağı göstererek, “Eşim burada çok güzel yemek yapıyor, biz de afiyetle yiyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER