HaberlerGündemCHP'li belediye başkanı HDP barajı geçsin diye partisinden istifa etti

CHP'li belediye başkanı HDP barajı geçsin diye partisinden istifa etti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğduğu Nazımiye ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa ederek seçimlerde HDP’yi destekleyeceğini açıkladı.

CHP'li belediye başkanı HDP barajı geçsin diye partisinden istifa etti

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek partisinden istifa etti. Kırmızıçiçek, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisinin (HDP) barajı geçmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın başkanlık hayalinin gerçekleşmemesi için partisinden istifa ettiğini söyledi.

7 Haziran tarihinde yapılacak seçimlerde HDP’yi destekleyeceğini belirten Kırmızıçiçek, bundan sonra belediye başkanlığını bağımsız yürüteceğini söyledi.
Kırmızıçiçek, açıklamasında şunları ifade etti: "Halkların Demokratik Partisi’nin yüzde onluk seçim barajını aşmasının ülkemiz ve halklarımız açısından tarihi bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. HDP barajı aştığında AKP’nin tek başına iktidar olma şansı kalmayacak ve Tayyip Erdoğan’ın başkanlık hayali son bulacaktır. Bundandır ki önümüzdeki seçim ve HDP’nin parti olarak seçime girmesi Türkiye halklarına bir umut olmuştur. Ben de bu halkın bir evladı olarak böylesi tarihi bir süreçte kayıtsız kalamazdım. Halkımızın talebi ve belirttiğim bütün bu hususlardan dolayı önümüzdeki seçimlerde HDP’yi destekleme kararı almış bulunmaktayım. Bundan dolayı mensubu bulunduğum CHP’den bugün itibariyle istifa ediyorum. Bundan sonraki süreçte halkıma bağımsız belediye başkanı olarak hizmet edeceğim." (cihan)

İLGİLİ HABERLER

TÜBİTAK nedir? TÜBİTAK'ın görevleri nelerdir?TÜBİTAK nedir? TÜBİTAK'ın görevleri nelerdir?Sahte faturalarla kaçak medikal cihaz satışı yapan iş yeri mühürlendiSahte faturalarla kaçak medikal cihaz satışı yapan iş yeri mühürlendiFuhuş çetesi operasyonunda 8 kişi yakalandıFuhuş çetesi operasyonunda 8 kişi yakalandıEsnafın elektrik sorunu devam ediyorEsnafın elektrik sorunu devam ediyorEtkinliklere 15 gün süreyle izin şartı getirildiEtkinliklere 15 gün süreyle izin şartı getirildi
SIRADAKİ HABER