HaberlerGündemBonzai alan genç kaldırıma yığıldı, yoldan geçenlerden yardım istedi

Bonzai alan genç kaldırıma yığıldı, yoldan geçenlerden yardım istedi

Bursa’da sentetik uyuşturucu (bonzai) kullanan bir genç, ana cadde üzerinde kaldırıma yığılıp kaldı. Ayağı kalkamayan genç, yoldan geçenlerden, “ölüyorum, ambulans çağırın” diyerek yardım istedi.

Bonzai alan genç kaldırıma yığıldı, yoldan geçenlerden yardım istedi

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Duaçınarı Mahallesi’nde meydana geldi. Bonzai kullandığı öğrenilen bir genç, Ankara Yolu Caddesi üzerinde kaldırıma yığıldı. İsmi öğrenilemeyen genç, yoldan geçen vatandaşlardan kendisi için ambulans çağırmalarını istedi. Kaldırıma boylu boyunca uzanan genç, vatandaşların meraklı bakışları arasında sağlık ekiplerini bekledi. Genç, 112 acil servis ekiplerince ambulansa alınarak Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Mahalle sakinlerinden İsmail Akman, genci kaldırımda yatarken görünce ambulansı arayıp haber verdiğini belirtti. Bonzai kullanımının çok yaygınlaştığını belirten Akman, "Ne olduğunu bilmiyorum. Çekmiş bonzaiyi yatmış yere, daha ne olacak. Ben yoldan geçerken vatandaşlık görevimi yapıp aradım ambulansı. Ama Doğu Garajı’nın altındaki park dolu, akşama kadar, sabaha kadar çekiyorlar." diye konuştu.

Gencin kendisinden yardım istediğini söyleyen bir vatandaş ise "Ambulans istedi, ben de ‘telefonum yok’ dedim." dedi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER