HaberlerGündemBBP’li Şenliler: Hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmesi mümkün değildir

BBP’li Şenliler: Hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmesi mümkün değildir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, 17-25 Aralık operasyonunda adları yolsuzluk iddialarına karışan AK Parti'li 4 bakanın komisyonda vereceği ifadelere yayın yasağı getirilmesinin son derece yanlış olduğunu...

BBP’li Şenliler: Hiçbir yolsuzluğun üzerinin örtülmesi mümkün değildir
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, 17-25 Aralık operasyonunda adları yolsuzluk iddialarına karışan AK Parti'li 4 bakanın komisyonda vereceği ifadelere yayın yasağı getirilmesinin son derece yanlış olduğunu belirtti. Şenliler, hiçbir yolsuzluğun üzerinin bu tür yasaklarla örtülmesinin mümkün olmadığını söyledi.

    BBP Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının 4 bakının adının karıştığı yolsuzluk iddialarına yayın yasağı getirtmesinin yolsuzlukla alakalı kamuoyundan bir şeylerin saklanılmaya çalışıldığı algısını daha da artırdığını belirtti.

    Yayın yasağı konulmasının hukuki dayanağı olmadığını vurgulayan Şenliler, "Bu karar Anayasa’ya, TBMM İç Tüzüğü’ne ve CMK'ya aykırıdır. Hiçbir yolsuzluk olayının üzerinin örtülmesi mümkün değildir. Kim tarafından ve nasıl yapılırsa yapılsın. Hangi gerekçelerle olursa olsun, toplumun bilgi edinme hakkı hiçbir şekilde engellemez. Demokrasilerin temel ilkesi açık toplum olmaktır. Bir hadisenin üzeri ne kadar örtülmeye çalışılırsa kamuoyunda onunla ilgili şüpheler, tereddütler ve şaibeler artacaktır. Dedikodular artacaktır. Bunun için demokrasinin ve açık toplum olmanın gereği olarak vatandaşların bilgi edinme haklarına topluma mal olmuş toplum tarafından sorgulanan bu gibi sansasyonel olaylara yayın yasağı getirmek kabul edilemez." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER