HaberlerGündemBalıkçının yüzünü Karadeniz Hamsisi güldürüyor

Balıkçının yüzünü Karadeniz Hamsisi güldürüyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Karadeniz hamsisi tezgahlarda yerini aldı. Balıkçılar, 5 ila 7 liradan satışa sunulan hamsi balığının Hopa'da avlandığını, Gürcistan'a geçiş yaptıktan sonra avlanamayacağını ifade ediyor. Balık sezonunun...

Balıkçının yüzünü Karadeniz Hamsisi güldürüyor
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Karadeniz hamsisi tezgahlarda yerini aldı. Balıkçılar, 5 ila 7 liradan satışa sunulan hamsi balığının Hopa'da avlandığını, Gürcistan'a geçiş yaptıktan sonra avlanamayacağını ifade ediyor.

Balık sezonunun açılması ile birlikte çinekop, palamut, sarı kanat, mezgit, lüfer, hamsi, barbun, istavrit gibi balık çeşitleri tezgahlarda yerini almaya başladı. Balık avının bol geçtiği günlerde fiyatlar uygun olurken, tezgahlardaki balıkların azalması ile birlikte fiyatların da arttığı gözleniyor. Son günlerde ağlara takılan Karadeniz hamsisi balıkçıların yüzünü güldürürken, tezgahtaki balıkların fiyaı 5 ila 20 lira arasında değişiyor.

Balıkçı Şenol Sönmez, "Hamsi balığı 5 ila 7 lira arasında satılıyor. Çinekop 10 ila 20 lira arasında değişiyor. Onun dışında Palamut yeniden dönüş yaptı. 300-400 gram palamutlar da tanesi 5 liradan satılıyor. Vatandaşın ilgisi şu sıralar biraz durgun gidiyor. Ya balığın satış yeri çok olduğundan ya da vatandaş bu sene balığa doydu diyelim. Yakın bir zamanda balıkçılık bitecek. Hamsi de zaten Hopa'da yakalanıyor. Gürcistan tarafına geçecek. Ondan sonra tutması da satması da zorlaşacak. Özellikle vatandaşların şu son haftaları değerlendirmesini bekliyoruz." dedi.

Balık tezgahı sahiplerinden Arslan Açıkgöz, Adem Çetin ve Tanju Polat ise Karadeniz hamsisinin yüzlerini güldürdüğünü, 5 liraya kadar düşen hamsi fiyatlarının vatandaşlar tarafından rağbet gördüğünü söylediler.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER