HaberlerGündemBakanlık, zehirli ayakkabıların fotoğrafını paylaştı

Bakanlık, zehirli ayakkabıların fotoğrafını paylaştı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, antrepodan imha edilmek üzere sevk edildiği halde eski ayakkabılarla değiştirildiği belirlenen ayakkabıların marka ve modelleri ile görsellerini yayınladı.Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Erenköy Gümrük...

Bakanlık, zehirli ayakkabıların fotoğrafını paylaştı
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, antrepodan imha edilmek üzere sevk edildiği halde eski ayakkabılarla değiştirildiği belirlenen ayakkabıların marka ve modelleri ile görsellerini yayınladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Erenköy Gümrük Müdürlüğü’ne bağlı bir antrepodan imha edilmek üzere sevk edildiği halde eski ayakkabılarla değiştirildiği belirlenen ayakkabılarla ilgili olarak ithalat denetimini yapan kuruluş ile temasa geçilmiş; gerekli testlerden geçemeyen ve iç piyasaya sürülmemesi gereken ayakkabıların marka ve modelleri ile görselleri tespit edilmiştir." bilgisi aktarıldı.

Söz konusu ayakkabılara ilişkin görsellerin, tüketicileri bilgilendirmek amacı ile kamuoyu ile paylaşıldığına işaret edilerek, "Söz konusu ürünlerden satın alan veya herhangi bir satıcıda satışa sunulduğunu gören tüketicilerimiz Bakanlığımız www.tuketici.gov.tr adresindeki ‘Tüketici Şikayetleri’ linkinden veya Alo 175 Tüketici Şikayet Hattı'ndan Bakanlığımıza şikayette bulunabilirler. Bakanlığımızın konuya ilişkin denetimleri yoğun olarak devam etmekte olup, denetimler hızla sonuçlandırılacak ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER