HaberlerGündemBakan Bozkır: Tüm dünya, THY’ye gıpta ile bakıyor

Bakan Bozkır: Tüm dünya, THY’ye gıpta ile bakıyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türk Hava Yolları’nın (THY) tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir hava yolu şirketi olduğunu söyledi. Bakan Volkan Bozkır’ın himayesinde THY ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında işbirliği...

Bakan Bozkır: Tüm dünya, THY’ye gıpta ile bakıyor
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Türk Hava Yolları’nın (THY) tüm dünyanın gıpta ile baktığı bir hava yolu şirketi olduğunu söyledi.

Bakan Volkan Bozkır’ın himayesinde THY ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında işbirliği protokolü imzalandı. THY Genel Müdürlük binasında düzenlenen imza törenine; THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu da katıldı.

Törende konuşan Volkan Bozkır, THY’nin Türkiye’nin göz bebeği olduğunu söyledi. Bozkır, “Bütün dünyada Türkiye’nin ne yapacağını en güzel gösteren, iftihar ettiğimiz, gurur duyduğumuz, yolculuk yapmaktan keyif aldığımız bir hava yolu. Benim yaşımda olanların yaşadıklarıyla bugün yaşadıklarımızı kıyaslama imkanına sahip biri olarak da 20 uçaklı, çoğu kötü kaliteli ,kiralık uçaklarla uçan insanlarımız; bugün pırıl pırıl, yepyeni, son derece iyi servis kalitesine sahip, uçakları zamanında kalkan, bütün dünyanın gıpta ile baktığı, uçmak için sırada bekleyen bir hava yolu haline geldik.” diye konuştu.

Ulusal Ajansa 100 bin proje sunulduğunu ifade eden Bozkır, “Ulusal Ajans’ın başkanlığında yürüyen Avrupa Birliği’nin çok önemli bir projesi olan Erasmus projeleri, gençlerimizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak, onları Türkiye’nin geleceğine katkı sağlar duruma getirmek için önem verdiğimiz bir yapıdır. Bugüne kadar 100 bin proje sunulmuştur Ulusal Ajans’a, 26 bin proje kabul edilmiştir. Avrupa’ya seyahat edecek bütün Erasmus yararlanıcı gençlerimize tüm THY uçuşunda yüzde 15 indirim ve 10 kilogram ek bagaj hakkı sunmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Bu arada Bozkır, Hamdi Topçu’ya bir ricada bulunarak, “Uçuşlarda yüzde 15 olan indirimi biraz daha yukarılara çekebilir miyiz? diye sordu. Topçu ise, “Sizinle müzakere edilmez sayın bakanım!” diyerek yüzde 15 olan indirimi yüzde 20’ye çıkardı.

İmza töreninin sonunda Hamdi Topçu, Bakan Bozkır ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu’na maket uçak ve vazo hediye etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER