HaberlerGündemAksaray’da tarım ve hayvancılık için 5 yıllık strateji planı hazırlandı

Aksaray’da tarım ve hayvancılık için 5 yıllık strateji planı hazırlandı

Aksaray’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı paydaş toplantısı düzenlendi. Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında valilik toplantı salonunda düzenlenen programda...

Aksaray’da tarım ve hayvancılık için 5 yıllık strateji planı hazırlandı
Aksaray’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı paydaş toplantısı düzenlendi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında valilik toplantı salonunda düzenlenen programda Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı uygulama esasları plan kapsamında kamu kurumları, sivil toplum kuruluşlarının görev ve sorumlulukları ile yapılacak etkinlik ve plan uygulamaları görüşüldü.

    Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vali Şeref Ataklı, Aksaray’ın tarım ve hayvancılık potansiyelinin daha da geliştirilerek kırsal kalkınma ve refah için hep beraber çalışacaklarını söyledi.

    Vali Ataklı, Aksaray İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı’nın Aksaray’ın en ücra yerlerine kadar gidilerek çiftçilerle, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışılarak hazırlandığını belirtti.
    
    Hazırlanan planların yol haritası olarak uygulanabilir olması gerektiğini, Aksaray için hazırlanan Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planının bu anlamda uygulanabilir bir nitelik taşıdığını vurgulayan Vali Ataklı, "Planların başarısı uygulama kabiliyetine bağlıdır. 5 yıllık süreçte tarım sektöründe aşamalar halinde her yıl yapacağımız faaliyet, etkinlik ve uygulamalar hazırlanan bu planda yer almaktadır. Bunları uygun bir dönem dâhilinde bütün kurum ve kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği halinde uyguladığımızı takdirde Aksaray tarımının daha iyi düzeylere geleceğini inanıyoruz." dedi.

    Toplantıda daha sonra Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bestami Zabun tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Plan içeriği, amacı ve plan dahilinde yer alan kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının görev ve sorumlulukları ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

    Toplantıya, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Acar, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, DSİ 44. Şube Müdürü Murat Nazar, Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Çapan Altıntadal, Orman İşletme Müdürü İsmail Gürsoy, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürü Burak Özdemir, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aksaray İl Koordinatörü Dr.Selim Biçen, Ahiler Kalkınma Ajansı Aksaray Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Lütfi Altınsu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER