HaberlerGündemAdalet Bakanlığı’na yürümek isteyenler ile polisler arasında arbede çıktı

Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyenler ile polisler arasında arbede çıktı

Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu satan çetelere karşı yürüyüş sırasında vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik için Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyen grupla polis arasında arbede çıktı. Ankara Sıhhiye’de bir araya gelen...

Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyenler ile polisler arasında arbede çıktı
Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde uyuşturucu satan çetelere karşı yürüyüş sırasında vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik için Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyen grupla polis arasında arbede çıktı.

Ankara Sıhhiye’de bir araya gelen Halk Cephesi üyeleri, Hasan Ferit Gedik için protesto gösterisi düzenledi. Buradan hareket eden grup, Adalet Bakanlığı’na yürüdü. Sakarya Caddesi girişinde bulvardan bakanlığa gitmek isteyen grubun önü çevik kuvvet ekipleri tarafından kesildi. Polisle eylemciler arasında arbede çıktı. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından grup, metrodan bakanlığa gitti. Eylem nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alındı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da eyleme destek verdi.

Burada açıklama yapan grup temsilcileri, Gedik’in zanlılarının yakalanmasını ve çetelere karşı mücadele edilmesini istedi. Adalet Bakanlığı yetkilileri ile görüşen protestocu grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER