HaberlerGündemAbdullah Cömert davasını Uluslararası Af Örgütü temsilcisi de takip etti

Abdullah Cömert davasını Uluslararası Af Örgütü temsilcisi de takip etti

Biber gazı kapsülünün başına isabet etmesiyle hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili açılan ve güvenlik gerekçesiyle Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne alınan davanın üçüncü duruşmasını, Uluslararası Af Örgütü Siyasi Danışmanı Beate Slydal da takip etti.

Abdullah Cömert davasını Uluslararası Af Örgütü temsilcisi de takip etti
Adliye çıkışında Alman ARD televizyonuna ve basın mensuplarına, Af Örgütü Türkiye Şubesi Basın Sorumlusu Bahadır Gültekin ile birlikte açıklamalar yapan Slydal, Balıkesir’de bulunmalarının büyük sebebinin, Cömert ailesine gösterdiği sempati olduğunu söyledi. Slydal, “Adaletin yerini bulup bulmadığını görmek için buradayız. Uluslararası Af Örgütü adına çalışıyorum. Bizim başlıca amacımız, herkes için insan haklarını korumaktır. Abdullah Cömert, konuşma hakkını ve toplanma hakkını kullanan birisiydi. Ne zaman ki kendisi en temel haklarını kullanmaya çalıştı, polis şiddetiyle karşılaştı. Burada Türk adalet sisteminin, polis şiddetine karşı ceza verip vermeyeceğini gözlemlemek için buradayız. Üç gün sürecek davayı sadece bugün gözlemleyebildim. Abdullah Cömert davası dosyasını çok iyi biliyorum. Daha önce Çağlayan Adliyesi’nde Çarşı davasını takip ettim.” dedi. (cihan)

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER