HaberlerGündem478 adli hakim-savcı ile 7 idarı yargı hakimi kura ile atandı

478 adli hakim-savcı ile 7 idarı yargı hakimi kura ile atandı

16. dönem 478 adli yargı hakim ve Cumhuriyet savcıları ile 9. dönem 7 idari yargı hakimlerinin kura töreni yapıldı.

478 adli hakim-savcı ile 7 idarı yargı hakimi kura ile atandı
Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan kura törenine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Birinci Başkanvekili Abdulkadir İlhan, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri, çok sayıda hakim savcı adayı ve aileleri katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan program dönem birincilerine plaket verilmesi ile devam etti. Konuşmaların ardından kura törenine geçildi. HSYK birinci daire üyelerinin yerini almasının ardından kura töreni başladı. Kura töreni sırasında ismini ekranda gören hakim ve savcı adayları ise büyük sevinç yaşadı.

Kura töreni atanan hakim ve savcılar ise mutluluklarını aileleri ve arkadaşları ile paylaştı. Hakim ve savcılar atandıkları yerden memnun olduklarını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER