HaberlerGündem3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı

3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Günkırı beldesinde iki aile arasındaki 3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı. Barış törenine Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün yanı sıra çevre il ve ilçelerin Belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri,...

3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı
Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Günkırı beldesinde iki aile arasındaki 3 yıllık kan davası barışla sonuçlandı. Barış törenine Bitlis Valisi Orhan Öztürk'ün yanı sıra çevre il ve ilçelerin Belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum amirleri, kanaat önderleri ve aileler katıldı.

Barış töreninde bir konuşma yapan Bitlis Valisi Orhan Öztürk, "Bitlis'in ileri gelenlerinin gayretleri ile hayırlı bir iş yaparak husumetli olan iki ailemizin barışmasına vesile olduk. Gelin hep birlikte bölgemizi çiçek bahçesine dönüştürelim. Bu ve benzeri olayların barışla sonuçlanması bizleri gerçekten mutlu ediyor. İnşallah bu tür husumetlerin ülkemizde ve memleketimizde yaşanmamasını dilerim. Barışa katkısı olan ve törene katılan herkese teşekkür ederim." dedi.

Düzenlenen barış töreni tarafların birbirlerine sarılmalarıyla son buldu. Törene çevre ilçe ve köylerden vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER