HaberlerGündem29 Ağustos Ehliyet Sınav Sonuçları MEB'ce açıklandı

29 Ağustos Ehliyet Sınav Sonuçları MEB'ce açıklandı

29 Ağustos tarihinde yapılan Ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Sürücü adayları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 29 Ağustos 2015 ehliyet sınav sonuçları TC Kimlik No ile öğrenebilirsiniz. İşte 29.08.2015 Ehliyet sınav Soruları ve Ehliyet Sınav sonuçları sorgulama ekranı...

29 Ağustos Ehliyet Sınav Sonuçları MEB'ce açıklandı
2015 yılının dördüncü ehliyet sınavı 29 Ağustos 2015 Cumartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. 29 Ağustos ehliyet sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

29 Ağustos 2015 Ehliyet Sınav sonuçlarınızı aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

29 Ağustos ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayın.

Hatırlanacağı üzere sınavda başarılı olmak için en az 70 puan almanız gerekmektedir. Sınavda başarılı olan sürücü kursu adayları 2 hafta sonra direksiyon sınavına tabi tutulacaklardır. Aynı başarıyı direksiyon sınavında da gösteren adaylar, gerekli harçları yatırdıktan sonra sürücü belgesi almaya hak kazanacaklardır.

Uzmanlar ehliyet sınavında başarısız olan sürücü kursu adaylarının 2013 ve 2014 yılında çıkmış olan sınav sorularına çalışarak kendi bilgilerini pekiştirip sınava girmeleri halinde daha başarılı olacaklarını belirttiler. Ayrıca direksiyon sınavı içinde heyecanları yenerek sık sık araç sürmelerinin faydalarına olacağını belirttiler.

2015 Ehliyet Kılavuzunda göre, sürücü adayları, en fazla 4 (dört) yazılı, 4 (dört) uygulama sınavına girme hakkına sahiptir. Sınav döneminde sınava girmeyen adayın 1 (bir) hakkı kullanılmış sayılır. Adayın sınav gününde sınava giremeyeceğini gösterir yatakta tedavi gerektiren doktor raporu varsa 4 (dört) yazılı (test) ve 4 (dört) uygulama sınav hakkı bittikten sonra girmediği sınav için 1 (bir) hak daha kullanabilir. Teorik derslerin sınavlarında başarılı olup direksiyon eğitimi dersi sınavlarında dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler istemesi hâlinde aynı kursta ilan edilen direksiyon eğitimi dersinin ücretini ödemek ve sertifika sınıfında belirtilen sayıda direksiyon eğitimi dersi almak kaydıyla dört dönem daha sınava girebilir. Teorik derslerin sınavından dört dönem sonunda, direksiyon eğitimi dersi sınavında ise ikinci dört dönem sonunda da başarısız duruma düşenler, kayıt işlemlerini tamamlamak ve ücretlerini ödemek suretiyle kurslara yeniden kayıt yaptırabilirler. Adayların sınavda başarısız olmaları durumunda tekrar sınava girmeleri gerekmektedir. Sınava girebilmek için tekrar sınav ücreti yatırılması zorunludur.

Tüm yıllara ait ehliyet sınav soruları için tıklayın. Buradan geçmiş ehliyet sınav sorularının hepsine ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Belge Sınıflandırması

• A1 Motorlu Bisiklet

• A2 Motosiklet

• B Otomobil, Minibüs, Kamyonet

• C Kamyon

• D Çekici

• E Otobüs

• F Lastik Tekerlekli Traktör

• G İş Makinesi Türünden Motorlu Araçlar

• H Hasta ve Sakatların Kullanabilecekleri Özel Tertibatlı Motosiklet veya Otomobiller

2015 EHLİYET SINAVI TARİHLERİ VE EHLİYET SINAVLARI TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı sürücü adaylarının merakla beklediği 2015 ehliyet sınavı takvimini ilan etti. MEB'in duyurusuna göre yıl içinde 6 ehliyet sınavı (MTSKS) yapılacak. Ehliyet sınavı sonuçları ise sınav yapıldığı tarihten 10 gün sonra açıklanacak. Ehliyet sınavı takvimine göre 2015'in ilk sınavı 10 Ocak'ta yapılacak.

2015-MTSKS-1 Ehliyet Sınavı = 10 Ocak 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-2 Ehliyet Sınavı = 21 Mart 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-3 Ehliyet Sınavı = 27 Haziran 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-4 Ehliyet Sınavı = 22 Ağustos 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-5 Ehliyet Sınavı = 10 Ekim 2015 Cumartesi

2015-MTSKS-6 Ehliyet Sınavı = 12 Aralık 2015 Cumartesi

İLGİLİ HABERLER

Yoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıKar yağışı kaza getirdi: 2 yaralıKar yağışı kaza getirdi: 2 yaralı
SIRADAKİ HABER