HaberlerEkonomiTransatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı ESBAŞ'ta masaya yatırılıyor

Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı ESBAŞ'ta masaya yatırılıyor

Ege Bölgesi Serbest Bölgesi (ESBAŞ) tarafından Yeni Dönemde Türkiye-Amerika-Avrupa Perspektifi: Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTYO); Fırsatlar ve Riskler Konferansı, 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde, ESBAŞ Teknoloji Merkezi salonunda düzenlenecek. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Amerikan Şirketler Derneği’nin (ABFT) destekleriyle düzenlenen konferansta, konusunda uzman uluslararası kanaat önderleri görüşlerini a

Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı ESBAŞ'ta masaya yatırılıyor
Ege Bölgesi Serbest Bölgesi (ESBAŞ) tarafından Yeni Dönemde Türkiye-Amerika-Avrupa Perspektifi: Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTYO); Fırsatlar ve Riskler Konferansı, 18-19 Eylül 2014 tarihlerinde, ESBAŞ Teknoloji Merkezi salonunda düzenlenecek. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Amerikan Şirketler Derneği’nin (ABFT) destekleriyle düzenlenen konferansta, konusunda uzman uluslararası kanaat önderleri görüşlerini aktaracak. ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler’in evsahipliğindeki konferansa katılmak üzere Türkiye’nin yanısıra ABD ve Avrupa’dan 200 civarında yerli ve yabancı iş dünyası ve kamu lideri ile siyasetçi, bürokrat, yatırımcı ve yöneticinin İzmir’e gelmesi bekleniyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin açılış konuşmasını yapacağı konferansta ayrıca İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Valisi Mustafa Toprak da birer konuşma yapacak.

Konferansın Keynote konuşmacısı olan Greenberg Traurig, Global Uygulamalar Grup Başkanı James Bacchus’un, “Küresel Ekonomide Türkiye: TTYO Sürecinde, İçinde Ve Dışında” başlıklı bir sunum yapacak. Brookings Enstitüsü Amerika ve Avrupa Merkezi Türkiye Projesi Direktörü ve TÜSİAD Kıdemli Araştırmacısı Prof. Dr. Kemal Kirişci ise, “Türkiye ve TTYO’da Zorluklar ve Fırsatlar” konusunda bakış açısını aktaracak. Covington&Burling LLP Avrupa Politikaları Kıdemli Danışmanı, Avrupa Parlamentosu eski Üyesi ve Avrupa Halk Partisi eski Başkan Yardımcısı Wim Van Velzen, “Türk İş Dünyasında Fırsatlar ve Avrupa Birliği Sürecinde Atılacak Adımlar” konulu bir konuşma yapacak. Gibson, Dunn&Crutcher Kurumsal Ortağı, ABD’nin eski Ekonomi, Enerji ve Ticari İlişkilerden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Jose W.Fernandez, “Türk Ticaret Politikası Işığında TTYO ve ABD ile Ekonomik İlişkiler” konusunda bilgiler aktaracak. ABD eski Kongre Üyesi Herrick Feinstein ve LLP Ortağı Michael McMahon ise, “Türkiye’nin Yerini Güvence Altına Alma: TTYO Parametrelerinde Türkiye ile ABD Arasında Serbest Ticaret Anlaşması Konusunda Washington’da Lobi Faaliyetleri” hakkındaki görüşlerini aktaracak.

Konferansa Türkiye’den Ekonomi Bakanı Yardımcısı Adnan Yıldırım, Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, TÜSİAD Uluslararası Koordinatörü Dr. Bahadır Kaleağası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Amerikan İş Konseyi Başkan Yardımcısı Şerif Egeli, TAI Başkanı Muharrem Dörtkaşlı, Kale Grup Teknik Bölüm Başkanı ve Türkiye-ABD Ekonomik İşbirliği Türkiye Kanadı 2. Dönem Başkanı Osman Okyay gibi önemli isimler katılarak, TTYO konusunun Türkiye’ye ve ekonomiye etkilerine değinecek.

Türkiye'nin ABD ile güçlü ilişkileri olduğu savunma ve havacılık sanayisini temsilen Boeing Türkiye ve Kuzey Afrika Başkanı Bernard Dunn, Lockheed Martin Avrupa ve Amerika Başkan Yardımcısı Jonathan W.Hoyle, Sikorsky Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Anand E.Stanley ile Pratt&Whitney Uluslararası Programlar ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Clifford R.Stone gibi dünya devi şirketlerin üst düzey yöneticileri, Türkiye ile potansiyel işbirliklerini değerlendirecek.

İLGİLİ HABERLER

Çiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor
SIRADAKİ HABER