HaberlerEkonomiRusya 10 ton nar ve 44 bin adet çiceği Türkiye’ye geri gönderdi

Rusya 10 ton nar ve 44 bin adet çiceği Türkiye’ye geri gönderdi

Rusya, Türkiye’den ithal edilen 10 ton narda Akdeniz sineği (Ceratitis capitata) ve 44 bin adet çiçekte de Batı Çiçek Tripsi (Western Californian Flower tripsi) bulunduğu gerekçesiyle ülkeye girişine izin vermedi.Cihan Haber Ajansı’na konuşan...

Rusya 10 ton nar ve 44 bin adet çiceği Türkiye’ye geri gönderdi
Rusya, Türkiye’den ithal edilen 10 ton narda Akdeniz sineği (Ceratitis capitata) ve 44 bin adet çiçekte de Batı Çiçek Tripsi (Western Californian Flower tripsi) bulunduğu gerekçesiyle ülkeye girişine izin vermedi.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Danışmanı Aleksey Alekseyenko, Ukrayna sınırındaki Oryol kentinde bir depoda Türkiye'den gelen 10 ton narı kontrol ettiklerini, sağlıksız oldukları gerekçesi ile girişine izin vermediklerini açıkladı.

Alekseyenko, “Yapılan araştırmada narda tehlikeli haşaratlardan sayılan Akdeniz sineği tespit edildi. Bu nedenle 10 ton narın Türkiye'ye geri gönderilmesine karar verdik.” dedi.

Rus yetkili güney bölgesinde Krasnodar Havaalanı’nda da Türkiye’den getirilen 44 bin adet çiçekte Batı Çiçek Tripsi bulduklarını söyledi. Alekseyenko, “Çiçeklerin Türkiye’ye gönderilmesine karar verdik.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER