HaberlerEkonomiRusya 10 ton marulu Türkiye’ye geri gönderdi

Rusya 10 ton marulu Türkiye’ye geri gönderdi

Rusya, Türkiye’den ithal edilen 10 ton marulda zararlı haşarat bulunduğunu ve bu gerekçesiyle marulun ülkeye girişine izin verilmediğini duyurdu.Cihan Haber Ajansı’na konuşan Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor)...

Rusya 10 ton marulu Türkiye’ye geri gönderdi
Rusya, Türkiye’den ithal edilen 10 ton marulda zararlı haşarat bulunduğunu ve bu gerekçesiyle marulun ülkeye girişine izin verilmediğini duyurdu.

Cihan Haber Ajansı’na konuşan Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Danışmanı Aleksey Alekseyenko, Türkiye'den gelen 10 ton marulda zararlı haşarat bulunduğu için ülkeye girişine izin vermediklerini açıkladı.
Alekseyenko, “Laboratuvar ortamında yapılan araştırmada marulda tehlikeli haşaratlardan sayılan batı çiçek tripsi tespit edildi. Bu nedenle 10 ton marulun Türkiye'ye geri gönderilmesine karar verdik.” dedi.

Rus yetkili 3 Ekim, 15 ve 18 Kasım’da da bölgedeki sınır kapılarından yaklaşık 56 ton marulu benzer gerekçeyle Türkiye’ye iade ettiklerini hatırlattı.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER