HaberlerEkonomiRenault, Cezayir"de fabrika inşaatına başladı

Renault, Cezayir"de fabrika inşaatına başladı

Renault Cezayir Grubu, Cezayir’in Oran şehrinde fabrika inşaatına başladıklarını duyurdu.

Renault, Cezayir"de fabrika inşaatına başladı
Renault Cezayir Grubu, Cezayir’in Oran şehrinde fabrika inşaatına başladıklarını duyurdu.

Başlangıçta yıllık 25 bin araç üretim kapasitesine sahip olacak tesis, ilk üretimine Kasım 2014’te başlayacak. Renault’un Symbol modelinin üretileceği fabrika, 350 kişiye istihdam sağlayacak.

Yüzde 51’i Cezayirli ve yüzde 49’u Renault ortak girişimi projeye Cezayir Sanayi Bakanlığı destek veriyor.

Renault Grubu, Cezayir pazarında 90 yıldan beri bulunuyor. Tamamı Renault'a ait olan bir satış ve pazarlama şirketi olan Renault Cezayir, ülkede pazar liderliğine sahip.

İLGİLİ HABERLER

Adana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazımBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazım
SIRADAKİ HABER