HaberlerEkonomiPlastik poşet yasağı, Fildişi'nde greve neden oldu

Plastik poşet yasağı, Fildişi'nde greve neden oldu

Fildişi Hükümeti, 2013 yılında aldığı plastik poşet kullanım ve üretim yasağını yürürlüğe soktu. Yasak, ülkede birçok kişiye ekmek kapısı olan poşet su satışını da kapsıyor. Tepki gösteren poşet su satıcıları, greve gitme...

Plastik poşet yasağı, Fildişi'nde greve neden oldu
Fildişi Hükümeti, 2013 yılında aldığı plastik poşet kullanım ve üretim yasağını yürürlüğe soktu. Yasak, ülkede birçok kişiye ekmek kapısı olan poşet su satışını da kapsıyor. Tepki gösteren poşet su satıcıları, greve gitme kararı aldı.

Hükümet sözcüsü Bruno Koné, "Bu birilerini memnun etmek ya da üzmek için alınmış bir karar değildir. Bu Fildişlilerin sağlığını ilgilendiren bir meseledir ve biz bu konuda üzerimize düşeni yapmak zorundayız." dedi.

Koné, kanunun 2013 yılında alındığını ve kimsenin bu konuda mağdur olmaması için bir kereye mahsus bir yıl ertelendiğini dile getirdi. Sözcü, hükümetin grevlere boyun eğmeyeceğini, halkı greve çağıranların ise iyi niyetli olmadığını söyledi.

Fildişi Sahili’nde yılda üretilen 200 bin ton plastik poşetin 140 bin tonu ihraç ediliyor.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER