HaberlerEkonomiOrtadoğulu yatırımcılar ilk 6 ayda Avrupa"ya 8 milyar dolar yatırdı

Ortadoğulu yatırımcılar ilk 6 ayda Avrupa"ya 8 milyar dolar yatırdı

Ortadoğulu yatırımcıların Avrupa’da bu yılın ilk yarısında yaptığı yatırımların yüzde 25 artarak 5.9 milyar Euro'ya yükseldiği bildirildi.

Ortadoğulu yatırımcılar ilk 6 ayda Avrupa"ya 8 milyar dolar yatırdı
Ortadoğulu yatırımcıların Avrupa’da bu yılın ilk yarısında yaptığı yatırımların yüzde 25 artarak 5.9 milyar Euro'ya yükseldiği bildirildi.

Avrupa’ya sınır ötesinden yapılan toplam yatırımların ise 44 milyar Euro'ya ulaştığı kaydedildi. Avrupa’ya en çok yatırım 18 milyar Euro ile Kuzey Amerika’dan gelirken Ortadoğu yüzde 13’lük pay ile ikinci sırada yer aldı.

Colliers’in raporuna göre, Ortadoğulu yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği bölge merkezi Londra olmaya devam ederken diğer ülkelere olan ilgide artış görüldü. Ortadoğulu yatırımcıların merkezi Londra’nın dışında otel ve apartoteller gibi alternatifleri de değerlendiği kaydedildi.

Kaynaklara göre, Katar Yatırım Otoritesi, Cannes (Fransa), Madrid (İspanya), Frankfurt (Almanya), Amsterdam (Hollanda) ve Roma (İtalya) olmak üzere beş şehirde aldığı otel ile yakın zamanda otel portföyünü genişletti. Katar Silahlı Kuvvetler Yatırım Portföyü ise son olarak 78 milyon Euro’ya Barselona’da (İspanya) Otel Rönesans’ı satın aldı. Raporda, Avrupa’ya yatırım için ilgi gösteren diğer ülkeler arasında Kanada, Avustralya ve Kuveyt sayıldı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantıyla barajların açılışında konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantıyla barajların açılışında konuştuTMO: Yeni sezona kadar hububat ve ekmeklik buğday stoku yeterliTMO: Yeni sezona kadar hububat ve ekmeklik buğday stoku yeterliSanayiciler elektrik kesintilerine çözüm istiyorSanayiciler elektrik kesintilerine çözüm istiyorEsnaf ürünlerdeki fiyat artışını müşterilerine anlatamıyorEsnaf ürünlerdeki fiyat artışını müşterilerine anlatamıyorCumhurbaşkanı Erdoğan yüksek faiz oranlarını eleştirdiCumhurbaşkanı Erdoğan yüksek faiz oranlarını eleştirdi
SIRADAKİ HABER