HaberlerEkonomiÖdeme Yasağı Olan Çiftçiler'in Müracaatı İçin Yarın Son Gün

Ödeme Yasağı Olan Çiftçiler'in Müracaatı İçin Yarın Son Gün

Tarımsal desteklemelere ilişkin haklarında ödeme yasağı konulan çiftçilerin, yasağın kaldırılması için yapacakları müracaatlarında tanınan sürede sona gelindi.

Ödeme Yasağı Olan Çiftçiler'in Müracaatı İçin Yarın Son Gün
Tarımsal desteklemelere ilişkin haklarında ödeme yasağı konulan çiftçilerin, yasağın kaldırılması için yapacakları müracaatlarında tanınan sürede sona gelindi.

Tarımsal desteklemelere ilişkin haklarında ödeme yasağı konulan çiftçilerin, yasağın kaldırılması için yapacakları müracaatlarında tanınan süre yarın sona eriyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülen, tarımsal desteklemeler ile ilgili olarak devam eden her türlü inceleme, idari ve adli soruşturmalar sonuçlanıncaya kadar, destekleme ödemelerinin yapılmaması amacıyla koyulan ödeme yasakları, blokeler, ödemelerin durdurulması, ödemelerden men ve benzer sebeplerle haklarında ödeme yasağı konulan çiftçilerin, Bakanlık İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri için tanınan süre en son 1 Ekim 2013 tarihinde sona ermektedir. Yapılan çiftçi müracaatları, Bakanlık İl/İlçe Müdürlüklerince yapılacak incelemelerde gerçek üretim yapıldığına dair bulgu ve emarelerin bulunması halinde sonuçlandırılacak, kanunda öngörülen şartları sağlayan çiftçilere destekleme ödemeleri yapılacaktır. Uygulamalar için öngörülen süreler kanun ile belirlenmiş olup, Bakanlığımızca süre uzatımı yapılması mümkün olmadığından, çiftçilerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamaması bakımından süresi içerisinde Bakanlığımız İl/İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Adana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazımBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazım
SIRADAKİ HABER