HaberlerEkonomiMedine"de dev konut projesine başlandı

Medine"de dev konut projesine başlandı

Suudi Arabistan’ın Medine kentinde yaklaşık 14.7 milyar dolara malolacak dev konut projesine başlandığı bildirildi.

Medine"de dev konut projesine başlandı
Suudi Arabistan’ın Medine kentinde yaklaşık 14.7 milyar dolara malolacak dev konut projesine başlandığı bildirildi.

Arab News’in haberine göre, devlete ait Kamu Yatırım Fonu’nun finanse edeceği proje çerçevesinde, içinde dört ve beş yıldızlı otellerin de olacağı 100 konut kulesi inşa edilecek. Bölgede 120 binin üzerinde kişi yaşayacak.

Oteller ile Medine’ye gelen ziyaretçiler için ek 40 bin oda inşa edilecek. Bölgede ayrıca Hac Bakanlığı’nın Medine ofisi ve Hac ile ilgili diğer kurumların temsilcilikleri yer alacak.
Finans Bakanlığı’nın açıklamasına göre Dar El Hicre adlı proje, 1.6 milyon metre karelik alanı kaplayacak ve iki yıl içinde üç safhada tamamlanacak.

Toplam 100 kuleden 20’si idari işler, kalanı konut olarak kullanılacak ve her bina 30 katlı olacak. Proje ile 400 yataklı hastane ve Mescid-i Nebevi’ye günde 84 bin hacı taşıma kapasiteli demiryolu istasyonu inşa edilecek. İnşaata başlanması için proje alanının müteahhit firmalara teslim edildiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman Belediyesi kadroya geçen işçiler için zam görüşmelerini başlattıAdıyaman Belediyesi kadroya geçen işçiler için zam görüşmelerini başlattıTarımsal sulama projelerine 8,5 milyar lira kaynak ayrıldıTarımsal sulama projelerine 8,5 milyar lira kaynak ayrıldıAnlık ve güncel çeyrek ve gram altın fiyatlarıAnlık ve güncel çeyrek ve gram altın fiyatlarıSayıştay 18 sözleşmeli personel alacakSayıştay 18 sözleşmeli personel alacakDolar-Euro en son ne kadar oldu?Dolar-Euro en son ne kadar oldu?
SIRADAKİ HABER