HaberlerEkonomiKoreli Yatırımcılar Türkiye'de "Bor" İşleyecek

Koreli Yatırımcılar Türkiye'de "Bor" İşleyecek

Kore İthalatçılar Birliği Başkanı Tae-Yong Shinn ve Kore İthalatçılar Birliği Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Müdürü Herbert Lee Balıkesir'de incelemelerde bulundular. Kore heyeti Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Shinn, Balıkesir'de bor işleme tesisi yatırımı düşündüklerini açıkladı.

Koreli Yatırımcılar Türkiye'de "Bor" İşleyecek
Kore İthalatçılar Birliği Başkanı Tae-Yong Shinn ve Kore İthalatçılar Birliği Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Müdürü Herbert Lee Balıkesir'de incelemelerde bulundular. Kore heyeti Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ı makamında ziyaret etti. Shinn, Balıkesir'de bor işleme tesisi yatırımı düşündüklerini açıkladı.

Kısa bir süre önce Güney Kore’yi ziyaret eden Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ın daveti üzerine Balıkesir'e gelen Kore İthalatçılar Birliği Başkanı (KOIMA) Tae-Yong Shinn Vali Turhan, Balıkesir Sanayi Odası başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası başkanı Fahri Ermişler ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve Organize Sanayi Bölgesi yetkilileriyle görüşmeler yaptı. Vali Turhan, ziyarette bölgenin yatırım alanları ile ilgili Güney Koreli yatırımcıları bilgilendirdi. Sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Vali Turhan ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Vali Ahmet Turhan, Balıkesir'in bölgesel üretimi olan zeytinyağını tanıtarak KOIMA Başkanı Tae-Yong Shinn’e hediye etti. Ziyarette Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter vekili Ekrem Özşen de hazır bulundu. Koreli yatırımcılar ziyaretin ardından Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi ile bor rezervinin bulunduğu Bigadiç ilçesindeki işletmelerde inceleme gezisinde bulundu.

BOR İŞLEME TESİSİ YAPACAKLAR

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'ın davetlisi olarak, hafta sonu Balıkesir'e özel ziyarette bulunan Güney Kore İthalatçılar Federasyonu Başkanı Thomas Shinn ve beraberindeki heyet, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinde Bor İşleme Tesisi Yatırımı yapmak istediklerini söyledi. Balıkesir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesine ziyarette bulunan heyete, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler ve GMKA Genel Sekreter Vekili Ekrem Özşen tarafından bölge ve yatırım olanakları ile ilgili bilgi verildi. BSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, Güney Kore İthalatçılar Federasyonu Başkanı Thomas Shinn'e Balıkesir OSB'nin altyapısı ve coğrafi konumu itibariyle Türkiye'nin en uygun yatırım bölgesi olduğunu ifade etti. Organize Sanayi Bölgesi ziyareti sonrası heyet, Eti Maden Bigadiç Bor İşletme Müdürlüğünü ziyaret edip tesislerde incelemelerde bulundular.

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, yıllık ithalat rakamı 500 milyar doların üzerinde olan bir ülkedeki dış ticaret ve yatırımların başındaki en önemli kişinin Balıkesir'e gelip temaslarda bulunmasını ve yatırımlarla ilgili inceleme yapıp pozitif düşünceye sahip olmasının son derece önem taşıdığını, önümüzdeki süreçte inşallah güzel ve olumlu işlerin gelişmelerin olacağına inandığını, bunun için çalıştıklarını belirterek memnuniyetini ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Artan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorArtan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira
SIRADAKİ HABER