HaberlerEkonomiİpekböceği, Avrupa"da fuara katılacak

İpekböceği, Avrupa"da fuara katılacak

Türkiye’de ilk kez Bursa’da üretilen İpekböceği tramvayları, Berlin’de 23-26 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Innotrans 2014 Raylı Sistemler ve Ulaşım Teknoloji Fuarı’na katılacak.

İpekböceği, Avrupa"da fuara katılacak
Türkiye’de ilk kez Bursa’da üretilen İpekböceği tramvayları, Berlin’de 23-26 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Innotrans 2014 Raylı Sistemler ve Ulaşım Teknoloji Fuarı’na katılacak.

    TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, fuara çift yönlü üretmeye başladığı tramvaylarla katılacak olan Durmazlar Fabrikası’nı ziyaret etti. Durmazlar Genel Müdürü Ahmet Civan ve Raylı Sistemler Danışmanı Taha Aydın, yeni geliştirilen çift yönlü İpekböceği tramvayı ve yeni üretilen yüksek tabanlı vagonlar (LRW) hakkında bilgi verdi.

    İbrahim Mart, her 2 raylı sistem aracının Bursa’nın, Türkiye’nin gururu olarak Avrupa’da görücüye çıkacağını ifade etti. MMO Bursa Şubesi olarak DURMARAY Firması’nın raylı sistem araç ve gereçlerinin üretimi konusunda geldiği noktanın gurur verici olduğunu dile getirdi.

    Bursa kent içinde ulaşım hizmeti veren T1 Tramvay hattındaki İpekböceği’nin de çift yönlü çalışacak şekilde üretilmeye başlanmasının önemini vurgulayan Mart, DURMARAY’da ayrıca yeni hafif raylı sistemlerde kullanılan yüksek tabanlı vagonların (LRW Vagon) üretimine de başlandığını hatırlattı. Mart, şunları dile getirdi: "Bu araçların kentimizde ve bizim mühendislerimiz tarafından üretiliyor olmasından mutluluk duyuyoruz. Her zaman vurguladığımız gibi ulaşımda raylı sistemler yaygınlaştırılmalı, raylı sistem araç ve gereçleri yerli kaynaktan temin edilmelidir. Bu ülke politikası haline gelmeli, yerli mühendislik, yerli üretim desteklenmelidir. Ülkede üretilenler öncelikle ülke içinde değerlendirilmelidir."

İLGİLİ HABERLER

Adana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorAdana'da 30 bin dönüm alanda turfanda domates hasadı yapılıyorUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakUna üst üste yapılan zam ekmeğe zam olarak yansıyacakHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorHasadına başlanan Malatya kayısısı dünyanın dört bir yanına ihraç ediliyorAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıAdıyaman Belediyesi esnaf destek paketi başvuruları başladıBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazımBatman Valisi Şahin’den çiftçilere çağrı: Artık mısır ekimini bırakmamız lazım
SIRADAKİ HABER