HaberlerEkonomiİnşaat sektöründe dünyada ilk 5'i hedefliyor

İnşaat sektöründe dünyada ilk 5'i hedefliyor

RC Rönesans, ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 64’üncü sıradan 53’e yükseldi. RC Rönesans İnşaat İcra Komitesi Başkanı Uğur Koyunoğlu, "Endüstriyel projelerdeki yapılanmamız, çıtayı daha da yükseklere çıkaracağımızın habercisidir. Hedefimiz ilk 5 arasına girmek." dedi.

İnşaat sektöründe dünyada ilk 5'i hedefliyor
RC Rönesans, ‘Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi’ listesinde 64’üncü sıradan 53’e yükseldi. RC Rönesans İnşaat İcra Komitesi Başkanı Uğur Koyunoğlu, "Endüstriyel projelerdeki yapılanmamız, çıtayı daha da yükseklere çıkaracağımızın habercisidir. Hedefimiz ilk 5 arasına girmek." dedi.

Rönesans Holding, yurt dışında elde ettiği başarılarla uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record’un (ENR) ‘Dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhidi’ listesinde 53’üncü sıraya yükseldi. Geçen yıl 64’üncü sırada yer alan Rönesans, bu başarısıyla dünya devleri arasında yer aldığını tescillemiş oldu.

RC Rönesans İnşaat İcra Komitesi Başkanı Uğur Koyunoğlu, Rusya ve Türkmenistan’daki sanayi inşaatlarının Rönesans’ın başarısında büyük rol oynadığını vurgulayarak, "Endüstriyel projelerdeki yapılanmamız, çıtayı daha yükseklere çıkaracağımızın habercisidir." dedi.

2006 yılından beri ENR listesinde yer alan Rönesans, aynı yıl 86’ıncılıkla listeye girmişti.

YÜKSELİŞE DEVAM

RC Rönesans İnşaat İcra Komitesi Başkanı Uğur Koyunoğlu, şu bilgileri verdi: "Geçen yıl Rusya’da AVM, çok katlı ofis kuleleri, otomotiv fabrikaları, çimento fabrikaları, petrokimya tesisleri, büyük konut projeleri gibi geniş bir yelpazeden 35 proje hayata geçirildi. Rusya’nın 11 şehrindeki tüm projelerimiz başarı ile sürdürüldü. Avrupa ve Rusya’nın en büyük alışveriş ve eğlence merkezi olan Avia Park, Moskova’nın en büyük ve en prestijli iş ve ticaret merkezlerinden biri olan Comcity Projesi, spiral bir gökdelenden oluşan ve Moskova Şehir Müzesi’ne de ev sahipliği yapacak Evolution Tower, yine Moskova’daki Columbus Alışveriş merkezi ve Kutuzovsky ofis kompleksi ile Türkmenistan’da başarı ile uyguladığımız Amonyak ve Üre Üretim Fabrikası projeleri, 2013 yılında öne çıkan projelerimiz arasındadır. Bu projemizdeki başarılar ve genel olarak endüstriyel projeler konusundaki yapılanmamız, önümüzdeki yıllarda çıtayı daha da yükseklere çıkaracağımızın habercisidir. 2014 yılında ve daha sonraki yıllarda endüstriyel projelerimizin artışı ile toplam ciromuz içindeki payı artarak sürecektir. Burada yine Rusya ve Türkmenistan’ın daha fazla ön planda olacağını söyleyebiliriz. Özellikle, geçtiğimiz günlerde temelini attığımız Türkmenistan’daki Gas to Gasoline (GTG) yani doğal gazdan benzin üretim tesisi projemiz, her açıdan dünyanın en önemli projeleri arasındadır. Türk taahhüt sektörünü uluslararası arenada başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Uzun vadeli hedefimiz, dünyada sektörün ilk 5 firması arasında yer almak."

SEKTÖR CANLANACAK!

Koyunoğlu, ABD ekonomisindeki toparlanmaya Avrupa’nın da 2015’den sonra katılacağını, böylece mevcut üretim kapasitelerinin harekete geçeceğini belirterek, bu durumun yatırımlarda ve sektörde canlanma meydana getireceğini söyledi. ENR listesinde Türk firmalarının sayısının artmasından çok, ciro artışlarının önemli olduğunu vurgulayan Koyunoğlu, "Ciro artışları, dünyadaki pastadan Türk şirketlerinin daha büyük pay almasını sağlayan en önemli unsurdur." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Artan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorArtan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira
SIRADAKİ HABER