HaberlerEkonomiİngiliz firma Doha Metrosu"nundaki hattı dizayn edecek

İngiliz firma Doha Metrosu"nundaki hattı dizayn edecek

İngiltere merkezli dizayn, mühendislik ve danışmanlık firması WS Atkins’in Katar’ın başkenti Doha’da inşaatı devam eden metro projesinde ‘Altın Hat’ dizayn ihalesini kazandığı bildirildi.Firma tarafından yapılan açıklamada 135 milyon dolarlık ihale ile Doha Metrosu Altın Hat dizaynının önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleştirileceği kaydedildi. Milyar dolarlık metro projesi Katar demiryolları şirketi tarafından yürütülüyor. Ana ihaleyi alan konsorsiyumda ise Türkiye’den Yapı Merkezi ve STFA, Yu

İngiliz firma Doha Metrosu"nundaki hattı dizayn edecek
İngiltere merkezli dizayn, mühendislik ve danışmanlık firması WS Atkins’in Katar’ın başkenti Doha’da inşaatı devam eden metro projesinde ‘Altın Hat’ dizayn ihalesini kazandığı bildirildi.
Firma tarafından yapılan açıklamada 135 milyon dolarlık ihale ile Doha Metrosu Altın Hat dizaynının önümüzdeki birkaç yıl içinde gerçekleştirileceği kaydedildi. Milyar dolarlık metro projesi Katar demiryolları şirketi tarafından yürütülüyor. Ana ihaleyi alan konsorsiyumda ise Türkiye’den Yapı Merkezi ve STFA, Yunanistan’dan Aktor, Hintli Larsen & Toubro ve Katarlı El Cabir Mühendislik bulunuyor.
Toplam 32 kilometre uzunluğundaki Altın Hat 2018’de tamamlanacak. Altın Hat, metronun ilk safhasındaki beş ihale paketinden birisi. Metrodaki diğer dört ihale paketi ise Kırmızı Hat Kuzey, Kırmızı Hat Güney, Yeşil Hat ve ana istasyonlardan oluşuyor. Mayıs 2013’te verilen bu ihalelerin toplam değeri 8.2 milyar doları buluyor.

İLGİLİ HABERLER

Adıyaman 2021 yılı Birinci İl İstihdam Toplantısı yapıldıAdıyaman 2021 yılı Birinci İl İstihdam Toplantısı yapıldı Elektrik üretiminde rekor kırıldıElektrik üretiminde rekor kırıldıCovid-19 salgını en çok küçük esnafı etkilediCovid-19 salgını en çok küçük esnafı etkilediMardin’de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldıMardin’de il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı yapıldıMalatya'da "İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu" toplantısı gerçekleştirildiMalatya'da "İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu" toplantısı gerçekleştirildi
SIRADAKİ HABER