HaberlerEkonomiHakan Atilla görevinden istifa etti

Hakan Atilla görevinden istifa etti

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla, "kendi isteğiyle" görevinden istifa etti.

Hakan Atilla görevinden istifa etti

Borsa İstanbul tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, "Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Sayın Mehmet Hakan Atilla'nın kendi isteğiyle 8 Mart 2021 tarihinden itibaren Genel Müdürlük görevinden istifa etmesi nedeniyle, 8 Mart 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile istifası kabul edilmiştir." denildi.

Mehmet Hakan Atilla kimdir?

1970 yılında Ankara'da doğan Mehmet Hakan Atilla, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu.

Meslek hayatına 1995 yılında Halkbank A.Ş.'de Araştırma Geliştirme ve Planlama Müdürlüğü'nde Uzman Yardımcısı olarak başladı. Atilla daha sonra Bankacılık Kartları ve Nakit Yönetimi Müdürlükleri'nde Uzman, Stratejik Planlama Daire Başkanlığı'nda Yönetmen ve Bölüm Müdürü, Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri'nde Daire Başkanı, Halk Yatırım'da Denetim Kurulu üyesi, Halk Emeklilik'te Yönetim Kurulu Üyesi ve Halkbank Makedonya Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. M. Hakan Atilla 2011-2018 yılları arasında Halkbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini de üstlendi.

Ne olmuştu?

Atilla, 27 Mart 2017'de New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla'yı hakkındaki 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuştu. Jüri 'kara para aklama' iddiasıyla ilgili ise Atilla'nın masum olduğuna karar vermişti. 32 ay hapis cezası verilen Atilla, 19 Temmuz 2019'da tahliye edilmiş ve Türkiye'ye dönmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Bazı bankaların mesai saatleri değiştiBazı bankaların mesai saatleri değiştiLGS kapsamında nisan ayı örnek soru kitapçığı yayımlandıLGS kapsamında nisan ayı örnek soru kitapçığı yayımlandıTESK Genel Başkanı Palandöken: "Askıya ekmek veya ramazan kolisi bırakalım"TESK Genel Başkanı Palandöken: "Askıya ekmek veya ramazan kolisi bırakalım"Akaryakıtta tavan fiyat güncellendiAkaryakıtta tavan fiyat güncellendiÇiftçilere 22,6 milyon liralık destek bugün ödenecek Çiftçilere 22,6 milyon liralık destek bugün ödenecek
SIRADAKİ HABER