HaberlerEkonomiGüney Kore'den Kuzey Kore'ye şartlı yatırım teklifi

Güney Kore'den Kuzey Kore'ye şartlı yatırım teklifi

Güney Kore, Kuzey Kore'nin nükleer programını iptal etmesi halinde yatırım desteğinde bulunacağını bildirdi.

Güney Kore'den Kuzey Kore'ye şartlı yatırım teklifi
Güney Kore, Kuzey Kore'nin nükleer programını iptal etmesi halinde yatırım desteğinde bulunacağını bildirdi.

Güney Kore Maliye Bakanı Choi Kyung-hwan, bakanlıkta düzenlenen ve Asya'da ekonomik işbirliği konusunun ele alındığı forumdaki konuşmasında, Kuzey Kore'ye uluslararası yatırım konusunda yardımcı olabileceklerini bildirdi. Güney Koreli yetkili, yatırımın Kuzey Kore'nin nükleer programından vazgeçmesine bağlı olduğunun altını çizdi.

Kuzey Asya'nın global ekonomik merkez haline getirilmesinin, Asya ülkelerinin tarihi bir görevi olduğunu vurgulayan Choi, Seul'ün bu amaca ulaşmak için bölgesel işbirliğine büyük önem verdiğini belirtti.

Özellikle enerji alanındaki işbirliğe değinen Güney Kore Maliye Bakanı, Kuzey Asya'nın enerji kaynaklarıyla zengin ve enerji tüketiminin de en yüksek seviyede olan ülkelerin yan yana bulunduğu bir bölge olduğunu kaydetti.
İLGİLİ HABERLER

Çiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor​İzlediği videodan etkilenerek kaz çiftliği kurdu​İzlediği videodan etkilenerek kaz çiftliği kurduTurist yoğunluğu Gaziantep esnafının yüzünü güldürdüTurist yoğunluğu Gaziantep esnafının yüzünü güldürdü
SIRADAKİ HABER