HaberlerEkonomiGüney Kore"de ihraç otomobil fiyatlarına zam

Güney Kore"de ihraç otomobil fiyatlarına zam

Güney Kore’nin önde gelen otomobil üreticileri, ihraç edilen araç fiyatlarına yüzde 3,9 zam yaptı.

Güney Kore"de ihraç otomobil fiyatlarına zam
Güney Kore’nin önde gelen otomobil üreticileri, ihraç edilen araç fiyatlarına yüzde 3,9 zam yaptı.

Kore Otomobil Üreticiler Birliği’nden (KAMA) yapılan açıklamada, ülkenin beş otomobil üreticisinin zam kararının, döviz kurlarındaki olumsuzluklardan ileri gelen kar marjındaki açığı kapatmak amacıyla yapıldığı belirtildi.

Geçen sene ihraç olunan otomobillerin ortalama fiyatı 14,300 dolar iken, bu sene yapılan zamın ardından fiyat 14,800’e kadar yükseldi.

Önde gelen otomobil üreticilerinden olan Hyundai Motors, özellikle pahalı ve lüks model araçlarının ihracatında büyük artış olduğunu belirtti.

Hyundai Motors yetkilisi, döviz kurlarında yaşanan belirsizliklerden doğan kazançtaki boşluğun, son zamanlar hız kazanan lüks araba ihracatından elde edilecek gelirle kapatılacağından ümitli oluklarını belirtti.

Kore'nin otomobil ihracatı yapan beş şirketinin ortalama araç fiyatları ise şöyle: Hyundai Motors 16, 200 dolar, KIA ve GM Korea 13, 700 dolar, Ssangyong Motor 16, 900 dolar, Renault Samsung 16,400 dolar.


İLGİLİ HABERLER

Malatya'ya modern Şire Pazarı kazandırılıyorMalatya'ya modern Şire Pazarı kazandırılıyorGaziantep’te Polimerik Malzemeler ve Tekstil Araştırma Merkezi kuruluyorGaziantep’te Polimerik Malzemeler ve Tekstil Araştırma Merkezi kuruluyorZamlar ve kısıtlama kıskacındaki küçük esnaf iflasın eşiğindeZamlar ve kısıtlama kıskacındaki küçük esnaf iflasın eşiğindeCovid-19 nedeniyle ertelenen ayakkabı fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtıCovid-19 nedeniyle ertelenen ayakkabı fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtıEsnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu e devlet üzerinden alınacakEsnafa kira ve gelir kaybı desteği başvurusu e devlet üzerinden alınacak
SIRADAKİ HABER