HaberlerEkonomiGaranti'den ilk yarıda 1,6 milyar TL'lik net kar

Garanti'den ilk yarıda 1,6 milyar TL'lik net kar

Garanti Bankası, 2014’ün ilk yarısında 203,6 milyar TL aktif büyüklüğüyle 1,6 milyar TL net kâra ulaştı.

Garanti'den ilk yarıda 1,6 milyar TL'lik net kar
Garanti Bankası, 2014’ün ilk yarısında 203,6 milyar TL aktif büyüklüğüyle 1,6 milyar TL net kâra ulaştı.

Türkiye Garanti Bankası AŞ, 30 Haziran 2014 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Bankanın konsolide olmayan finansal tablolarına göre, 2014 yılının ilk yarısında net kârı 1 milyar 570 milyon 773 bin TL oldu. Garanti’nin aktif büyüklüğü 203 milyar 622 milyon 216 bin TL seviyesine ulaşırken, nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla ekonomiye 155 milyar 953 milyon 523 bin TL destek sağladı. Bankanın özkaynak kârlılığı yüzde 15,1; aktif kârlılığı ise yüzde 1,8 seviyesinde gerçekleşti.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yılın ikinci çeyreğinde, Türkiye’nin büyümesine katkıda bulunacak altyapı ve enerji yatırım projelerinin finansmanında öncü rol üstlenmeye devam ettik. Mayıs 2014’te, SOCAR Türkiye Ege Rafinerisi için imzalanan, Türkiye reel sektör tarihinin en büyük ve en uzun süreli proje finansmanı kredisi paketinde yer alan tek Türk bankası olduk. Finanse ettiğimiz projeler ve ekonomiye hız kesmeden sürdürdüğümüz destekle gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Dolar-Euro kuru bugün ne kadar?Dolar-Euro kuru bugün ne kadar?Malatya Milletvekili Çakır'dan depremzedeler için "konut" açıklamasıMalatya Milletvekili Çakır'dan depremzedeler için "konut" açıklamasıHalk A'dan Z'ye bütün ürünlere yapılan zamlardan şikâyetçiHalk A'dan Z'ye bütün ürünlere yapılan zamlardan şikâyetçiCumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantıyla barajların açılışında konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantıyla barajların açılışında konuştuTMO: Yeni sezona kadar hububat ve ekmeklik buğday stoku yeterliTMO: Yeni sezona kadar hububat ve ekmeklik buğday stoku yeterli
SIRADAKİ HABER