HaberlerEkonomiEsnafın dijital dönüşümü Türkiye’nin dijital dönüşümüdür

Esnafın dijital dönüşümü Türkiye’nin dijital dönüşümüdür

Esnafın dijital dönüşümü Türkiye’nin dijital dönüşümüdür

​Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, e-ticarete katılmak isteyen esnaf için yeni fırsat doğduğunu söyledi.

Google ve Ticaret Bakanlığı ile iş birliği içerisinde olduklarını belirten Palandöken, esnafın dijital dönüşümü Türkiye’nin dijital dönüşümü olduğunu dile getirdi.

Palandöken, “Ticaret Bakanlığı himayesinde Google ile konfederasyonumuzun yaptığı iş birliği sayesinde esnaf ve sanatkârımız dijital dönüşümle fark yaratacak. Ücretsiz online eğitimler ile çağımızın gerekliliğine uygun olarak tüm esnafımız bu fırsattan yararlanmalı.” dedi.

Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı hakkında bilgi veren Palandöken, “Pandemiden en çok olumsuz etkilenen, işleri yavaşlayan hatta duran, ekonominin can damarı esnaf ve sanatkârımız dijital dönüşümle artık işlerini büyütecek. Konfederasyonumuz, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha Koç, Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcı Meir Brand ve Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu’nun katılımıyla basın açıklamasını dijital olarak yaptığımız bu işbirliği ile kafe ve restoran işleten esnaf ve sanatkarımız ücretsiz olarak online eğitim alarak işlerini sanal ortama taşıma, dijital ortamda daha çok müşteriye ulaşma gibi adımlarla pandeminin olumsuz etkilerini de silebilecek. Pandemiden en çok etkilenen 20 ilde yüz yüze görüşmelerin de yapılacağı bu program ile çağımızın şartlarının da gerektiği şekilde e-ticarete tamamen adapte olmak isteyen kafe ve restoranlar için önemli bir fırsat.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Elâzığ'da ihracatı geliştirme toplantısı düzenlendiElâzığ'da ihracatı geliştirme toplantısı düzenlendiTicaret Bakanlığından marketlere fahiş fiyat denetimiTicaret Bakanlığından marketlere fahiş fiyat denetimiTarımsal girdi fiyat endeksi arttıTarımsal girdi fiyat endeksi arttıTüketici güven endeksi arttıTüketici güven endeksi arttıAltın fiyatları yatay seyir izliyorAltın fiyatları yatay seyir izliyor
SIRADAKİ HABER