HaberlerEkonomiEGSD ve İŞKUR gençleri meslek ve iş sahibi yapacak

EGSD ve İŞKUR gençleri meslek ve iş sahibi yapacak

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), sektördeki insan kaynakları ihtiyacını karşılamak üzere için İŞKUR ile işbirliği yapacak. EGSD üyesi işyerleri, İŞKUR desteği ile işsizlerin iş ve meslek sahibi olmasını sağlayacak. İŞKUR tarafından sürdürülen “İşbaşı Eğitim Programı"nı uygulayacak olan EGSD üyesi işyerleri, bu sayede eleman ihtiyaçlarını karşılarken işsizler de hem meslek hem de iş sahibi olacak. İŞKUR İzmir Şube Müdürü Kadri Kabak'ınile EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ve EGSD Y

EGSD ve İŞKUR gençleri meslek ve iş sahibi yapacak
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), sektördeki insan kaynakları ihtiyacını karşılamak üzere için İŞKUR ile işbirliği yapacak. EGSD üyesi işyerleri, İŞKUR desteği ile işsizlerin iş ve meslek sahibi olmasını sağlayacak. İŞKUR tarafından sürdürülen “İşbaşı Eğitim Programı"nı uygulayacak olan EGSD üyesi işyerleri, bu sayede eleman ihtiyaçlarını karşılarken işsizler de hem meslek hem de iş sahibi olacak. İŞKUR İzmir Şube Müdürü Kadri Kabak'ınile EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ve EGSD Yönetim Kurulu Eğitim Komitesi ile biraraya geldiği toplantıda işbirliği kararı alındı. Toplantıda konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, İŞKUR ile çok verimli bir toplantı yaptıklarını belirterek, birlikte hayata geçirecekleri projelerle sektörün insan kaynakları ihtiyacını karşılamak için çalışacaklarını söyledi.

İŞKUR’DAN KONFEKSİYONCUYA DESTEK

Sanayinin, birçok sektöründe olduğu gibi tekstil ve konfeksiyonda da ihtiyaç duyulan alanlarda çalışan bulmakta zorluk yaşadıklarını belirten Özden, İŞKUR ile öncelikle İşbaşı Eğitim Programı’nı uygulamak istediklerini söyledi. EGSD üyesi işyerlerinde İŞKUR’un önemli destekler sağladığı programı kısa süre içinde uygulamayı planladıklarını anlatan Özden, şöyle konuştu: “Bu program kapsamında işyerinde çalışacak stajyerleri işveren belirliyor. İşbaşı eğitim süresince stajyerlerin günlük 25 TL cep harçlığı İŞKUR tarafından karşılanıyor. İşbaşı eğitim süresince stajyerlere ait Genel Sağlık Sigortası primleri İŞKUR tarafından ödeniyor. Program sonunda stajyerin istihdam edilmesi halinde 6 ay süresince kişiye ait SGK primlerinin işverene düşen payı, İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanıyor. Burada hem işveren aradığı nitelikli elemana kavuşuyor hem de maliyetlerinin önemli bir bölümü devlet tarafından karşılanıyor. Üyelerimizin bu programa ilgi göstereceğine inanıyorum. İş hayatında henüz kendine bir yer bulamayan deneyimsiz gençler için inanılmaz bir fırsat, bilgilerini pratikte de kullanabilmelerini sağlayabileceğimiz bir ortam oluşturacak bu projeyi destekliyoruz. Ayrıca İŞKUR tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde üçüncü kez düzenlenecek olan İstihdam Fuarı’nda, İŞKUR’un tekstil ve hazır giyim sektörümüz için ayrı bir bölüm oluşturma teklifini memnuniyetle kabul ettik. Sektörümüzle ilgili bilgilendirmeler yapacağımız fuara, işsiz gençleri ve sektörümüzü daha yakından tanıma fırsatı bulabilmeleri için anne babalarını da davet ediyoruz.”

İŞKUR İzmir Şube Müdürü Kadri Kabak da EGSD yönetimi ile sektörün eleman ihtiyacını karşılamaya dönük projeler üretme kararı aldıklarını belirterek, bu konuda her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söyledi. Kabak, İŞKUR’un, programlarında hem meslek sahibi olacaklara hem de işverenlere birçok farklı destek verdiğine dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Çiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor​Yem ve saman fiyatlarının yüzde yüz artması besicileri kara kara düşündürüyor​İzlediği videodan etkilenerek kaz çiftliği kurdu​İzlediği videodan etkilenerek kaz çiftliği kurduTurist yoğunluğu Gaziantep esnafının yüzünü güldürdüTurist yoğunluğu Gaziantep esnafının yüzünü güldürdü
SIRADAKİ HABER