HaberlerEkonomiCumhurbaşkanı Erdoğan: "Kamuda harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kamuda harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz"

​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kamuda taşıt alımı ve kiralanması, temsil ve ağırlama gibi harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kamuda harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısında konuştu.

Erdoğan'ın öne çıkan açıklamalarında bazıları şöyle:

"Çalışmamızın özünde, ekonomiyi; yatırım, üretim ve ihracat temelinde büyütme yer alıyor.

Kamu idarelerinde tasarruf anlayışını yaygınlaştırılacak önemli düzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Kamuda taşıt alımı ve kiralanması, temsil ve ağırlama gibi harcama alanlarına sınırlamalar getiriyoruz

(Ekonomi) Reform paketimizde dar gelirli küçük esnafımıza yönelik bir vergi muafiyeti de yer alıyor.

Tarlada ve hallerde kalan sebze ve meyveleri piyasaya kazandıracak mekanizmalar geliştiriyoruz. Bu ürünleri Dijital Tarım Pazarına dahil ederek hızla alıcılarla buluşmasını sağlıyoruz.

Dijital paranın, ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlar atıyoruz.

Mesleki eğitim merkezlerini gençler için cazip kılmak amacıyla çocuklarımızın kalfalık döneminde aldıkları ücretleri yükseltiyoruz. Bu merkezlerde eğitim gören öğrencilerin ücretlerini kamu alarak üstleniyor ve sanayici üzerindeki yükü azaltıyoruz."

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER