HaberlerEkonomiCovid-19 nedeniyle zor günlerden geçen esnafa anlamlı destek

Covid-19 nedeniyle zor günlerden geçen esnafa anlamlı destek

Genç Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şubesi, Covid-19 salgını nedeniyle zor günlerden geçen esnafa destek vermek için “Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık” kampanyası başlattı.

Covid-19 nedeniyle zor günlerden geçen esnafa anlamlı destek

Esnaftan alışveriş yapma kültürünün yeniden canlanmasına öncülük ederek, esnafın Covid-19 salgını döneminden daha güçlü bir şekilde çıkması hedeflenen kampanyanın startı verildi.

Kampanya kapsamında Genç Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Ercan Kılınç, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaftan alış veriş yaparak kampanyayı başlattı.

Alış verişin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılınç, Covid-19 salgını sürecinden olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli işletmelere destek olmak amacıyla ““Alışverişini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık” kampanyası kapsamında alış verişlerini esnaftan yapma kararı aldıklarını ifade etti.

Genç Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği olarak bugüne kadar sürekli topluma yararlı projelerde yer aldıklarını ve bundan sonraki süreçte de yer almaya devam edeceklerini anımsatan Kılınç, “Son bir yıldır gerek dünyada gerek Türkiye'de pandemi sebebiyle ciddi ekonomik sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sıkıntının içerisinde zorluklar yaşayan mahalle esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek adına üyelerimizle birlikte olarak mahalle esnafımızdan alışveriş yaptık.” dedi.

Küçük esnafın desteklenmesi çağrısında bulunan Kılınç, “Bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz; sizlerde esnaflarımızı unutmayın, alışverişlerinizi mahalle esnafından yapınız. Allah can sağlığı verirse bugünden itibaren Genç ASKON’un Türkiye'de bulunan bütün şubelerinde bu sosyal sorumluluk projesi faaliyete geçecektir.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Bakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildiBazı bankaların mesai saatleri değiştiBazı bankaların mesai saatleri değiştiLGS kapsamında nisan ayı örnek soru kitapçığı yayımlandıLGS kapsamında nisan ayı örnek soru kitapçığı yayımlandıTESK Genel Başkanı Palandöken: "Askıya ekmek veya ramazan kolisi bırakalım"TESK Genel Başkanı Palandöken: "Askıya ekmek veya ramazan kolisi bırakalım"
SIRADAKİ HABER