HaberlerEkonomiÇiğköfteyi gofret arasına koydu ‘faydalı model’ belgesi aldı

Çiğköfteyi gofret arasına koydu ‘faydalı model’ belgesi aldı

Kayseri’de bir yatırımcı bilimsel araştırma sonunda çiğköfteyi gofret arasına koydu ve ürününe ‘faydalı model belgesi’ aldı.     Baharat üretimi yapan Kayseri’de bir firma müşterilerinin talebi üzerine çiğköfte...

Çiğköfteyi gofret arasına koydu ‘faydalı model’ belgesi aldı
Kayseri’de bir yatırımcı bilimsel araştırma sonunda çiğköfteyi gofret arasına koydu ve ürününe ‘faydalı model belgesi’ aldı.

    Baharat üretimi yapan Kayseri’de bir firma müşterilerinin talebi üzerine çiğköfte sektörüne de el attı. Ancak farklı bir ürün ortaya koymak için 6 ay araştırma geliştirme çalışması yapıldı. Kayseri Erciyes Üniversite Teknopark’ta yapılan çalışma sonunda çiğköfteye özel gofret ortaya çıktı. Çiğköfte lavaş yerine gofret arasında müşteriye sunulmaya başlandı. Firma sahibi Şaban Bayrak, ‘üniversiteli çiğköfte’ olarak tanıttığı ürününe ‘faydalı model’ belgesi de aldıklarını söyledi.

    Yıllardır gıda üretimi yaptıklarını anlatan Bayrak, "Müşterilerimizin çiğköfte talebi üzerine bunu farklı bir şekilde nasıl sunabiliriz arayışına girdik. Teknopark’ta akademisyenlerden de destek alarak 6 ay üzerinde çalıştık. Sonuçta üniversiteli bir çiğköfte ortaya çıktı." diye konuştu. Çiğköfteyi lavaşla sunmak yerine özel üretim gofret içinde sunduklarını belirten Bayrak, gören ve tadanların şaşırdığını söyledi. Bayram, "İnsanlar önce çiğköftenin gofret nedeniyle tatlı olduğunu zannediyor. Fakat bunun gofreti farklı. İçinde baharat var. Çiğköfteye özel olarak hazırlandı." dedi.

    Gofret arası çiğköfteyi tadanlar da, tatlı acı karışımı bir lezzet beklediklerini ancak öyle olmadığını dile getirdi.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER