HaberlerEkonomiBağlar Belediyesinin hizmete açtığı Asfalt Tesisi kısıtlamaya rağmen üretime devam ediyor

Bağlar Belediyesinin hizmete açtığı Asfalt Tesisi kısıtlamaya rağmen üretime devam ediyor

​Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından "Karacadağ Madeni" olarak bilinen siyah bazalt taşından sıcak asfaltın yanı sıra mucur ile yol yapımında kullanılan alt ve üst yapı malzemeler üretiliyor.

Bağlar Belediyesinin hizmete açtığı Asfalt Tesisi kısıtlamaya rağmen üretime devam ediyor

Bağlar Belediyesi'nin geçen yıl hizmete açtığı Asfalt Plenti ve Taş Kırma Eleme Tesisi çalışmalarına devam ediyor.

Bazalt taşından mamul sıcak asfaltın yanı sıra yol yapım malzemelerinin üretimi ile de dikkati çeken tesiste hafta sonu kısıtlamasında da çalışmaların sürdüğü dile getirildi.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Karacadağ Bölgesinde bulunan Asfalt Plenti ve Taş Kırma Eleme Tesisinde incelemelerde bulundu.

Beyoğlu, "Karacadağ Madeni olarak bilinen siyah bazalt taşı değerlendirilerek sıcak asfaltın yanı sıra mucur başta olmak üzere yol yapımında kullanılan alt ve üst yapı malzemeleri ürettik. Buradan çıkarılan malzeme ile bir buçuk yılda kırsal yerleşim yerlerine 150 kilometre yeni yol hizmeti kazandırdık." dedi.

"Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda da üretim devam ediyor"

Tesiste incelemelerde bulunan Beyoğlu, çalışanlarla görüşerek üretim hakkında bilgi aldı.

Bir süre tesiste incelemelerde bulunan Beyoğlu, asfalt serim sezonunun kış mevsimi koşullarından dolayı sona erdiğini ancak yol yapım çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Beyoğlu, "Asfaltını ve yol yapım malzemelerini kendisi üretip bu anlamda kendi kendine yeten belediye haline geldik. Bundan ötürü çok mutluyuz. Hizmetleri aksatmamak üzere bu tesisimiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan hafta sonunda da üretime devam ediyor. Kırsal yerleşim yerlerimize ciddi hizmetler kazandırdık. Kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Dolar - Euro bugün ne kadar?Dolar - Euro bugün ne kadar?İnşaat maliyet endeksi azaldıİnşaat maliyet endeksi azaldıİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiİşsizlik şubat ayında yüzde 13,4 olarak gerçekleştiBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladıBakanlık patates ve kuru soğan alımına başladı40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi40 mesleğe daha belge zorunluluğu getirildi
SIRADAKİ HABER