HaberlerEkonomiAbu Dabi"den vatandaşlarına 544 milyon dolarlık ev kredisi

Abu Dabi"den vatandaşlarına 544 milyon dolarlık ev kredisi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de hükümetin yaklaşık bin vatandaşı için 544.5 milyon dolarlık konut kredisi vereceği bildirildi. Resmi haber ajansı WAM’a göre veliaht prensi Şeyh Muhammed, kredilerin ödenmesi için Abu Dabi Mesken Otoritesi’ne talimat verdi. Krediden başkentte 553, doğu bölgesinde 404 ve batı bölgesinde 43 vatandaş faydalanacak.Kredinin Devlet Başkanı Şeyh Halife’nin ‘sosyo-ekonomik istikrarın yakalanması için tüm ailelere uygun yaşama imkanı sağlanması programı’

Abu Dabi"den vatandaşlarına 544 milyon dolarlık ev kredisi
Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de hükümetin yaklaşık bin vatandaşı için 544.5 milyon dolarlık konut kredisi vereceği bildirildi. Resmi haber ajansı WAM’a göre veliaht prensi Şeyh Muhammed, kredilerin ödenmesi için Abu Dabi Mesken Otoritesi’ne talimat verdi. Krediden başkentte 553, doğu bölgesinde 404 ve batı bölgesinde 43 vatandaş faydalanacak.
Kredinin Devlet Başkanı Şeyh Halife’nin ‘sosyo-ekonomik istikrarın yakalanması için tüm ailelere uygun yaşama imkanı sağlanması programı’ çerçevesinde verildiği kaydedildi.
Habere göre krediler eşit miktardaki aylık taksitlerle herhangi bir kâr oranı eklenmeden geri ödenebilecek. Ne kadar sürede geri ödeneceğine dair bilgi verilmezken konutun inşaatının tamamlanması halinde kredinin yüzde 25’lik kısmı da devlet tarafından silinecek.

İLGİLİ HABERLER

Tarım ve hayvancılığın merkezi: TİGEMTarım ve hayvancılığın merkezi: TİGEMHam madde fiyatlarındaki artış bakırcıları olumsuz etkiliyorHam madde fiyatlarındaki artış bakırcıları olumsuz etkiliyorTrafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı yüzde 54,8 arttıTrafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı yüzde 54,8 arttıAnlık ve güncel altın kuru fiyatlarıAnlık ve güncel altın kuru fiyatlarıVan PERDER: Gıda maddelerindeki fiyat artışı doğru bir tarım politikası ile önlenebilirVan PERDER: Gıda maddelerindeki fiyat artışı doğru bir tarım politikası ile önlenebilir
SIRADAKİ HABER