HaberlerEkonomiABD ekonomisi beklentileri aştı

ABD ekonomisi beklentileri aştı

ABD ekonomisi ikinci çeyrekte beklentilerin üstünde büyüdü.

ABD ekonomisi beklentileri aştı
ABD ekonomisi ikinci çeyrekte beklentilerin üstünde büyüdü.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilere göre ikinci çeyrekte GSYH yüzde 4,2 büyüme gösterdi. Bakanlık daha önce ikinci çeyrek büyüme tahmini ise yüzde 4 olarak açıklamıştı. Ekonomistlerin tahminleri ise büyümenin yüzde 3,9 oranında olması yönündeydi.

Özellikle yatırımların yüzde 5,5’ten yüzde 8,4’e yükselmesi ekonominin büyümesine olumlu katkıda bulunduğu ifade edildi. Bakanlık verilerine göre ihracat yüzde 9,5’ten yüzde 10,1’e yükseldi. Yılın ilk aylık döneminde ekonomi yüzde 2,1 oranında küçülerek son 5 yılın en kötü performansını göstermişti. Sert geçen kış mevsiminin ekonomide önemli bir paya sahip olan tüketici harcamalarını olumsuz etkilemişti.

İLGİLİ HABERLER

Artan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorArtan yem fiyatları karşısında besiciler zor günler geçiriyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorÇiftçiler, oluşan kuraklık karşısında verilen destekleri yetersiz buluyorSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüSamanın stoklandığı iddiası kurbanlıklarda hareketliliği düşürdüÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiÇiftçiler kuraklıkla mücadele için barajların faaliyete geçirilmesi gerektiğini belirttiBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon liraBatman’ın çileği tescillendi: Ekonomiye katkısı 40 milyon lira
SIRADAKİ HABER