HaberlerGündemMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu

Mardin İl Sağlık Müdürlüğünce oluşturulan mobil aşı ekibi, Organize Sanayi Bölgesine (OSB) gelerek buradaki çalışanlara Covid-19 aşısı yapmaya başladı. Aşılanan OSB çalışanları, kısa süre gözlem altında kaldıktan sonra işlerine geri döndü.

Mobil ekip sorumlusu Doktor Mert İlhan, iş gücü kaybı olmadan OSB'de çalışanların aşılarını yerlerinde uyguladıklarını söyledi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nasır Duyan da OSB’de yaklaşık 5 bin 500 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu

Nasır Duyan

“İnşallah kısa sürede bu salgın tamamen biter”

Duyan, “Aşı artık tabiri caizse ayağımıza geliyor. Yeni uygulamayla aşıyı işyerlerinde uygulamaya başladılar. Bu bizim için sevindirici bir olay. İş insanlarını aşı için sağlık ocağı ve hastaneye gönderdiğimiz zaman hem iş hem zaman kaybına uğruyorduk. O yüzden OSB’ler için çok iyi bir uygulama. Emeği geçenlere çok çok teşekkür ediyorum. İyi ve başarılı bir uygulama. İnşallah kısa sürede bu salgın tamamen biter.” diye konuştu.

“Aşıdan sonra da aynı titizlikle işimize devam edeceğiz”

Gıda ağırlıklı bir OSB oldukları için aşının önemine dikkat çeken Duyan, “Aslında tüm sektörler bizim için önemli. Ancak gıda çok hijyen olması gerektiği için diğer sektörlere göre daha fazla önem arz ediyor. Biz gereken hassasiyeti gösteriyorduk. Kurallara uyuyorduk. Aşıdan sonra da aynı titizlikle devam edeceğiz. Ancak daha rahat ve güvenli bir şekilde işimizin başına geçeceğiz.” dedi.

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu

Doktor Mert İlhan

“10 gün içinde bitirmeyi hedefliyoruz”

Mobil ekip sorumlusu Doktor Mert İlhan ise 5 ekiple günde ortalama 300 kişiyi aşıladıklarını, ilerde ekipleri artırmayı hedeflediklerini belirtti.

İlhan, “Aşılarımız tüm hızıyla devam ediyor. Biontech aşısını uyguluyoruz. Aşıyı uyguladıktan sonra bakanlığın uygun gördüğü bekleme sürelerinden sonra kişiler işlerine çok rahat bir şekilde devam edebiliyor. Hedefimiz mümkün olunca herkese aşıyı ulaştırmak ve OSB’yi de yaklaşık 10 gün içinde bitirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER