HaberlerEğitimYüz yüze eğitime hasret kaldık

Yüz yüze eğitime hasret kaldık

Mardin Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, yüz yüze eğitime hasret kaldıklarını söyledi.

Yüz yüze eğitime hasret kaldık

Milli Eğitim Bakanlığının ülke genelinde aldığı karar doğrultusunda, Mardin’deki okullarda bayrak töreni yapılarak, İstiklal Marşı okundu.

Kızıltepe’deki program sonrası İLKHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan, yüz yüze eğitime hasret kaldıklarını söyledi.

Öncelikle basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Aslan, Yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından öğrencilerini çok özlediklerini belirterek şöyle dedi:

“Pandemi nedeniyle okullarımız kapalı, eğitimi uzaktan vermeye çalışıyoruz. İnşallah bu pandemiyi sağlıklı bir şekilde atlatıp eski günlerimize döneceğiz. Bunu umut ediyoruz. Şu an her okulumuzda EBA odaları oluşturuldu, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın da destekleriyle 12 kafede 128 bilgisayarda bizlere destek veriyor. EBA’ya erişimin kolaylaştırılması için bakanlığımız tablet dağıtımına devam ediyor. Ancak her şeye rağmen yüz yüze eğitime hasret kalmışız. Bu hasretin en yakın zamanda sona ermesini ümit ediyoruz.”

İLGİLİ HABERLER

ATA AÖF sonuçları açıklandıATA AÖF sonuçları açıklandıİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuİmam Hatip'ten sosyal medya klavuzuMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiMalatya'da uzaktan eğitime tablet desteğiEğitimin ve eğitimcilerin sorunları giderilmelidirEğitimin ve eğitimcilerin sorunları giderilmelidirMilli Eğitim Bakanı Selçuk: “Telafi programları hazırlıyoruz”Milli Eğitim Bakanı Selçuk: “Telafi programları hazırlıyoruz”
SIRADAKİ HABER