HaberlerEğitimYÖK'ten salgın sürecinde verilen online eğitime ilişkin anket

YÖK'ten salgın sürecinde verilen online eğitime ilişkin anket

​YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, salgın sürecinde uygulanan uzaktan öğretimin değerlendirilmesi amacıyla anket yapacaklarını belirtti.

YÖK'ten salgın sürecinde verilen online eğitime ilişkin anket

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Saraç, öğrenci ve akademisyenlere yönelik uzaktan eğitimi değerlendirilmesi amacıyla anket düzenleyeceklerini söyledi.

Saraç, "1-Küresel salgın sürecinde uygulanan uzaktan öğretimin değerlendirilmesi amacıyla “öğrenci” ve “akademisyenlerimize” yönelik bir anket düzenleyeceğiz. Bu anket çalışması ile salgın sürecinde verilen uzaktan öğretim çeşitli boyutlarıyla analiz edilebilecek.

2-Yeni YÖK olarak, üniversiteler ve diğer paydaşlarımızın görüşlerine sık sık başvuruyor, sonuçlarını karar alma süreçlerine yansıtıyoruz. Bu anketin sonuçları da bahar yarıyılı ile ilgili planlamalarımıza ışık tutacaktır.

3-Ayrıca bu sonuçları başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer bakanlıklar ve kurumlar ile de paylaşacağız. Bu açıdan anketin kısa süre içinde, 11 Şubat Perşembe günü saat 17.00’ye kadar cevaplandırılması önem taşımaktadır."dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Ankara Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıAnkara Valiliğinden yüz yüze eğitim açıklamasıSiyer Yarışması 3'üncü Kategori ile sıkıntısız devam ediyorSiyer Yarışması 3'üncü Kategori ile sıkıntısız devam ediyorİstanbul Valiliğinden "yüz yüze eğitim" açıklamasıİstanbul Valiliğinden "yüz yüze eğitim" açıklaması1 Mart'ta açılması düşünülen okullarda salgın sürecinde alınacak önlemler konuşuldu1 Mart'ta açılması düşünülen okullarda salgın sürecinde alınacak önlemler konuşulduYüz yüze eğitime başlayacak okullar dezenfekte edildiYüz yüze eğitime başlayacak okullar dezenfekte edildi
SIRADAKİ HABER